Інженер з охорони праці змінив роботу. Чи дійсне його посвідчення?

6434

Запитання

Чи залишається дійсним посвідчення інженера з охорони праці про пройдене навчання з питань охорони праці за попереднім місцем роботи при прийомі на нову роботу?

Відповідь

Нормативно-правові документи з охорони праці встановлюють відповідні вимоги до спеціалістів з охорони праці стосовно їх навчання та перевірки знань. Зокрема, п. 1.6. Типового положення про службу охорони праці, (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці України 15.11.2004 № 255, передбачено, що навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників служби охорони праці проводиться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки. Згідно з п.п. 3.13. та 3.14. глави 3 Типового положення особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці.

Такі ж вимоги по проведенню навчання та перевірки знань з питань охорони праці встановлені у Типовому положенні про порядок проведення навчання (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці 26.01.2005 № 15). Згідно з п. 3.16 цього Типового положення не допускаються до роботи працівники які, зокрема, не пройшли:

  • навчання;
  • інструктаж;
  • перевірку знань з питань охорони праці.

Обидва Типові положення не передбачають можливості залишити правомочними навчання та перевірку знань спеціаліста служби охорони праці, які він пройшов, працюючи на іншому підприємстві. Враховуючи специфіку роботи на новому підприємстві (можливе застосування інших, ніж на попередньому підприємстві, нормативно-правових актів з охорони праці), а також те, що спеціаліст служби охорони праці є членом комісії з перевірки знань з питань охорони праці конкретного суб’єкта господарювання, він повинен при зміні місця роботи знову пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці в установленому чинним законодавством порядку.

Водночас відповідно до п. 1.3.2 НПАОП «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» фахівці служб охорони праці зобов’язані контролювати безпечну експлуатацію електроустановок і повинні мати групу IV з електробезпеки.

За інформацією Держпраці у Чернігівській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21316

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843