Посвідчення про навчання з охорони праці

1051

Запитання

Де зберігати посвідчення про навчання з охорони праці?

Відповідь

СкачатиЗразок посвідчення з охорони праці

Навчання та перевірку знань із питань охорони праці працівників служби охорони праці проводять в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично раз на три роки (п. 1.6 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255).

Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видають посвідчення про перевірку знань із питань охорони праці (п. 3.13 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15; далі — Положення № 15).

Як проводити навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів із питань цивільного захисту, визначає Порядок, затверджений постановою КМУ від 23.10.2013 № 819 (далі — Порядок № 819). Особи, що пройшли функціональне навчання, отримують посвідчення встановленого зразка. Запис про навчання вносять до трудових книжок (п. 16 Порядку № 819).

Як вести особові справи та перелік документів особової справи, визначає пункт 12 глави 2 розділу IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5.

Посвідчень про перевірку знань із питань охорони праці та про функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту немає в переліку документів особової справи. Ці документи зберігають власники.

Водночас зазначені посвідчення підтверджують, що роботодавець дотримується законодавства про цивільний захист і охорону праці, допускає до роботи осіб лише відповідної кваліфікації. Тому долучайте до особових справ копії цих посвідчень.

У разі здійснення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безпосередньо на підприємстві спеціальне навчання з питань охорони праці є складовою зазначеної професійної підготовки (п. 4.2 Положення № 15).

Інформацію про навчання зазначайте й у розділі ІІІ «Професійна освіта на виробництві (за рахунок підприємства-роботодавця)» особових карток П-2.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розробити Програму стажування водіїв

Програма стажування водіїв допоможе організувати на підприємстві стажування водіїв колісних транспортних засобів. У статті — зразок для скачування, який ви легко можете адаптувати до умов вашого підприємства
3187

Наказ про дорожньо-транспортну пригоду

Визначити заходи за результатами службового розслідування ДТП, що сталося з транспортним засобом підприємства, допоможе наказ про дорожньо-транспортну пригоду. Як його скласти — далі у статті.
121