Нарахування трудового стажу при виконанні кількох сезонних робіт
Запитання
Як має нараховуватися трудовий стаж працівника, якщо він офіційно працює трактористом, в період жнив — комбайнером, а взимку виконує ремонт та налагодження сільськогосподарської техніки?
Відповідь
Єдине найменування професії механізаторів сільського господарства «тракторист-машиніст» було запроваджено в 1961 році і охоплює наступні професії: бульдозеристи, бульдозеристи-скреперисти, грейдеристи, комбайнери, машиністи дощувальних машин, машиністи льоноконоплезбиральних машин, машиністи скреперів, скреперисти, машиністи чаєзбиральних машин, машиністи екскаваторів, механіки-водії бавовнозбиральних машин, механіки-водії самохідних широкозахватних сінокосарок, механіки-комбайнери, трактористи, трактористи-бульдозеристи.
Відповідно до п. «в» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» правом на пільгове пенсійне забезпечення користуються трактористи-машиністи, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах та інших підприємствах сільського господарства:
- чоловіки після досягнення 55 років і за загального стажу роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на такій роботі.
- жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажо-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, — після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі.
Читайте більше: Робота сезонних працівників сільського господарства у запитаннях та відповідях
Віднесення господарства до сільгосппідприємств проводиться відповідно до класифікатора галузей народного господарства.
Трактористам-машиністам, які відпрацювали повний польовий період на тракторах та інших самоходних сільськогосподарських машинах, увесь рік роботи зараховується до стажу, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому разі, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо.
Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці у Рівненській області