Атестація робочих місць у навчальному закладі

1269

Запитання

Від керівника навчального закладу вимагають провести атестацію робочих місць за умовами праці, хоча раніше її завжди проводили спеціалісти управління освіти. У штатному розписі навчального закладу не передбачено фахівця з охорони праці. Хто в цьому випадку має проводити атестацію робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація) у навчальному закладі проводять відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок), та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичні рекомендації).

Атестацію здійснює атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначає наказом керівник навчального закладу (абзац 1 пункту 4 Порядку та пункт 2.1 Методичних рекомендацій). Він відповідальний за своєчасне та якісне проведення атестації у навчальному закладі (абзац 2 пункту 4 Порядку). Якщо у навчальному закладі є фахівець з охорони праці, він може входити до складу атестаційної комісії та бути її головою.

Читайте повне роз’яснення експерта з цього питання за ПОСИЛАННЯМ.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42451

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
11859

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19667

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10406

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9066