Додаткові роботи підвищеної небезпеки: як залучити працівника

773
Автор
експерт Експертус Охорона праці Цифрового видавництва Експертус, Європейського співтовариства з ОП, Київ

Запитання

Як доручити працівнику виконувати додаткові вантажно-розвантажувальні роботи, що належать до робіт підвищеної небезпеки, — за суміщенням чи за цивільно-правовою угодою?

Відповідь

Законодавство забороняє залучати працівників до робіт підвищеної небезпеки за цивільно-правовим договором. 

Чи можна укладати ЦПД або договір підряду на небезпечні роботи з фізособами

Роботодавець може доручити працівнику виконувати вантажно-розвантажувальні роботи за суміщенням. При цьому слід дотримати умов, а саме — працівник повинен пройти:

  • медичний огляд, результати якого свідчать, що така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я;
  • інструктаж за інструкцією за суміщуваною професією / видом робіт, які він виконуватиме;
  • спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці
  • стажування протягом не менше ніж 2—15 змін.

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, окрім роботи в місцевості, на території якої тривають активні бойові дії. Умови: робота не протипоказана працівнику за станом здоров’я і потрібна, щоб відвернути або ліквідувати наслідки бойових дій та інших обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей.

Підприємство хоче задіяти працівника на додаткових роботах — вантажно-розвантажувальних, які належать до робіт підвищеної небезпеки. Як правильно це зробити: прийняти працівника за суміщенням чи доручити виконувати ці роботи за цивільно-правовою угодою?

Рішення. Законодавство забороняє залучати працівників до робіт підвищеної небезпеки за цивільно-правовим договором.

Роз'яснення Держпраці >> Чи можна укладати цивільно-правовий договір або договір підряду на виконання небезпечних робіт з фізичними особами

Роботодавець може доручити працівнику виконувати вантажно-розвантажувальні роботи за суміщенням. При цьому слід дотримати умов, а саме — працівник повинен пройти:

  • медичний огляд, результати якого свідчать, що така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я;
  • інструктаж за інструкцією за суміщуваною професією / видом робіт, які він виконуватиме;
  • спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці
  • стажування протягом не менше ніж 2—15 змін.

Дізнайтеся докладніше   Вимоги охорони праці під час суміщення професій

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, окрім роботи в місцевості, на території якої тривають активні бойові дії. Умови: робота не протипоказана працівнику за станом здоров’я і потрібна, щоб відвернути або ліквідувати наслідки бойових дій та інших обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52545

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
138073

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
107289

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
27340

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
75047