Додаткові роботи підвищеної небезпеки: як залучити працівника

913
Автор
експерт Експертус Охорона праці Цифрового видавництва Експертус, Європейського співтовариства з ОП, Київ

Запитання

Як доручити працівнику виконувати додаткові вантажно-розвантажувальні роботи, що належать до робіт підвищеної небезпеки, — за суміщенням чи за цивільно-правовою угодою?

Відповідь

Законодавство забороняє залучати працівників до робіт підвищеної небезпеки за цивільно-правовим договором. 

Чи можна укладати ЦПД або договір підряду на небезпечні роботи з фізособами

Роботодавець може доручити працівнику виконувати вантажно-розвантажувальні роботи за суміщенням. При цьому слід дотримати умов, а саме — працівник повинен пройти:

  • медичний огляд, результати якого свідчать, що така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я;
  • інструктаж за інструкцією за суміщуваною професією / видом робіт, які він виконуватиме;
  • спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці
  • стажування протягом не менше ніж 2—15 змін.

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, окрім роботи в місцевості, на території якої тривають активні бойові дії. Умови: робота не протипоказана працівнику за станом здоров’я і потрібна, щоб відвернути або ліквідувати наслідки бойових дій та інших обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей.

Підприємство хоче задіяти працівника на додаткових роботах — вантажно-розвантажувальних, які належать до робіт підвищеної небезпеки. Як правильно це зробити: прийняти працівника за суміщенням чи доручити виконувати ці роботи за цивільно-правовою угодою?

Рішення. Законодавство забороняє залучати працівників до робіт підвищеної небезпеки за цивільно-правовим договором.

Роз'яснення Держпраці >> Чи можна укладати цивільно-правовий договір або договір підряду на виконання небезпечних робіт з фізичними особами

Роботодавець може доручити працівнику виконувати вантажно-розвантажувальні роботи за суміщенням. При цьому слід дотримати умов, а саме — працівник повинен пройти:

  • медичний огляд, результати якого свідчать, що така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я;
  • інструктаж за інструкцією за суміщуваною професією / видом робіт, які він виконуватиме;
  • спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці
  • стажування протягом не менше ніж 2—15 змін.

Дізнайтеся докладніше   Вимоги охорони праці під час суміщення професій

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, окрім роботи в місцевості, на території якої тривають активні бойові дії. Умови: робота не протипоказана працівнику за станом здоров’я і потрібна, щоб відвернути або ліквідувати наслідки бойових дій та інших обставин, що становлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14593

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
141982

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14899

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38356