Основні заходи профілактики виробничого травматизму

1193

Запитання

Яких заходів ужити, щоб запобігти виробничому травматизму?

Відповідь

Із чого починається усвідомлена виробнича безпека

Для того щоб організувати профілактику травматизму на виробництві — інформуйте працівників про:

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі ОП (ст. 13 Закону про охорону праці).

Для того щоб здійснювати профілактичні заходи та усувати причини, які призводять до нещасних випадків  або аварій на виробництві, роботодавець повинен:

  • забезпечити підвищення кваліфікації всіх працівників;
  • визначити коло працівників, які виконують важкі роботи, роботи зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, а також такі, де є ;
  • забезпечити спеціальне професійне навчання; щорічне навчання з питань ОП працівників, зайнятих на роботах із підвищеної небезпеки; навчання посадових осіб, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт;
  • проводити інструктажі відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
  • забезпечити працівників засобами індивідуального і колективного захисту та контролювати, як працівники їх використовують;
  • організовувати аудит охорони праці, лабораторні дослідження умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устатковання, атестацію робочих місць на відповідність НПАОП і за їх підсумками вживати заходів до усунення небезпечних і шкідливих виробничих факторів;
  • розробляти за участю сторін колективного договору і реалізувати комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62914

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108982

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38169

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
50822

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
736