Відповідь
Суб’єкт господарювання, який використовує вантажопідіймальне обладнання, повинен утримувати його у справному стані та забезпечувати його безпечну експлуатацію. Для цього він організовує власними силами нагляд, технічне обслуговування, техогляд і ремонт або укладає договір з іншим суб’єктом господарювання, який виконуватиме такі роботи.
Як експлуатувати вантажопідіймальні крани та обладнання
Суб’єкт господарювання:
► призначає працівника:
— який здійснює нагляд за утриманням і безпечною експлуатацією обладнання;
— відповідального за утримання обладнання в справному стані;
— відповідального за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, машинами, мобільними підйомниками;
► забезпечує:
— умови для виконання відповідальними працівниками, обслуговувальним і ремонтним персоналом, стропальниками їхніх обов’язків;
— проведення технічного огляду, експертного обстеження обладнання в установлений термін;
— ведення робіт за Планом виконання робіт або технологічними картами;
► організовує розробку та затверджує інструкції з охорони праці та забезпечує ними:
— відповідальних працівників;
— обслуговувального та ремонтного персоналу;
— працівників, які виконують роботи з робочої платформи підйомників, колисок, стропальниківтощо.
Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
Із розвитком технологій дрони на підприємстві стали важливим інструментом для покращення безпеки. Безпілотні літальні апарати мають великий потенціал у сфері моніторингу, охорони та управління ризиками. Дізнайтеся, для чого можна використовувати дрони на підприємстві? Чи можливе формування безпечного середовища на робочому місці за допомогою дронів?
Ускладнення погодних умов, такі як сильні снігопади, хуртовини, дощі, тумани чи температурні коливання, можуть створювати серйозні ризики для працівників, особливо для тих, хто працює на вулиці або в умовах, що залежать від погодних умов. Роботодавці мають запланувати свої дії під час ускладнення погодних умов таким чином, щоб гарантувати належні умови праці, виконуючи відповідні заходи безпеки під час ускладнення погодних умов.