Держпраці: попередження травматизму в АПК у літній період

Теми:
Держпраці нагадала керівникам сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств про заходи попередження виробничого травматизму в АПК.

У зв’язку із закінченням весняно-польових та початком зернозбиральних робіт збільшується кількість випадків травмування серед працівників агропромислового комплексу. Так, збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод та підвищується небезпека враження електричним струмом через недопустиме провисання повітряних ліній електропередач або виконання робіт в охоронних зонах електричних мереж з порушенням вимог Правил охорони електричних мереж.

Держпраці звертає увагу керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також підприємств, що здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна, на необхідності проведення таких заходів:

  • навчання та перевірка знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;
  • проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;
  • забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ;
  • дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;
  • експлуатація виключно тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;
  • недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту;
  • дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;
  • дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

За інформацією офіційного порталу Державної служби України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
69

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22569

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234122

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді