На базі фермерського господарства «Любисток» (с. Маків, Дунаєвецький район), що на Хмельниччині, відбувся інформаційно-консультативний семінар щодо вимог безпеки під час проведення польових робіт. Семінар організовано фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Варто зазначити, що проблеми, які обговорювалися на семінарі, є актуальними для всіх агропідприємств. Зокрема, йдеться про безпечну організацію польових робіт та попередження випадків травмування працівників агропромислового комплексу.
Так, обов’язковими заходами з охорони праці на підприємствах АПК мають бути:
- навчання працівників безпечним методам роботи;
- проведення інструктажів з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими у виробничих процесах;
- забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння.
Треба пам’ятати, що не можна допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд; хворих, перевтомлених осіб; працівників у нетверезому стані; осіб, які не пройшли інструктаж з охорони праці.
Особливу увагу потрібно звертати на технічний стан машин та обладнання. Для виконання технологічних процесів не допускається використання машин та обладнання, які мають технічні несправності.
Під час агрегатування, наприклад , трактора з причіпними машинами, необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, необхідно обладнати двосторонньою сигналізацією. Причепи до трактора і навіску сільськогосподарських машин повинні виконувати особи, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.
Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.