Безпечне проведення польових робіт

Теми:
На базі фермерського господарства «Любисток» (с. Маків, Дунаєвецький район), що на Хмельниччині, відбувся інформаційно-консультативний семінар щодо вимог безпеки під час проведення польових робіт. Семінар організовано фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Варто зазначити, що проблеми, які обговорювалися на семінарі, є актуальними для всіх агропідприємств. Зокрема, йдеться про безпечну організацію польових робіт та попередження випадків травмування працівників агропромислового комплексу.

Так, обов’язковими заходами з охорони праці на підприємствах АПК мають бути:

  • навчання працівників безпечним методам роботи;
  • проведення інструктажів з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими у виробничих процесах;
  • забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння.

Треба пам’ятати, що не можна допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд; хворих, перевтомлених осіб; працівників у нетверезому стані; осіб, які не пройшли інструктаж з охорони праці.

Особливу увагу потрібно звертати на технічний стан машин та обладнання. Для виконання технологічних процесів не допускається використання машин та обладнання, які мають технічні несправності.

Під час агрегатування, наприклад , трактора з причіпними машинами, необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, необхідно обладнати двосторонньою сигналізацією. Причепи до трактора і навіску сільськогосподарських машин повинні виконувати особи, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
75

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22570

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234135

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді