У Києві 28 квітня відбудуться урочисті заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці.
Заходи розпочнуться о 10:00 із покладання квітів до меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві у парку «Відрадний» Солом’янського району м. Києва.
Опісля об 11:00 у Центрі дитячої та юнацької творчості Солом’янського району відбудеться святковий концерт і нагородження переможців фіналу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» (м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 35).
Прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня охорони праці під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик» запланована на 14:30. Учасники конференції: Голова Державної служби України з питань праці — Роман Чернега, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні — Сергій Савчук, перший заступник Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні — Олексій Мирошниченко, Голова Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні — Григорій Осовий, директор ДУ «Інститут медицини праці НАМН України» — Юрій Кундієв, директор Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.
Місце проведення прес-конференції: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.
За інформацією офіційного порталу Державної служби України з питань праці
Законодавство зобов’язує роботодавців інформувати працівників про умови праці робочому місці. Якщо вони несприятливі — потрібно це вказати у наказі про прийняття на роботу. Як скласти наказ про прийняття на роботу зі шкідливими умовами праці без помилок, дізнайтеся зі статті.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Посадова інструкція інженера з пожежної безпеки встановлює обов’язки, права, основні напрями роботи працівника, відповідального за пожежну безпеку та утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту. Скачайте інструкцію та адаптуйте до умов вашого підприємства.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.