Організатори цьогорічних заходів вважають, що актуальність цього питання загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.
Так за офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу. Найбільш поширеними причинами якого є: нестабільність форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірне навантаження (66 %), моральне та фізичне насилля (59 %).
Результати досліджень у розвинених країнах показали, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.
Проблема стресу на робочому місці актуальна і для України. За даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України серед причин нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці.
- За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) Всесвітній день охорони праці відзначають щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу. Мета заходів — привернути увагу світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці. Україна підтримала європейську ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.