Чи справді переміщення в інший структурний підрозділ це переведення

Автор
головний редактор порталу «Служба охорони праці»
Як перевести працівника в інший підрозділ і чи потрібна його згода? Держпраці роз’яснила: переміщення в межах одного підприємства – це не переведення, а отже, згода працівника не потрібна. Але є нюанси

Чи справді переміщення в інший структурний підрозділ — це переведення

Переміщення працівника не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує його згоди, якщо воно відбувається в межах того ж підприємства, установи чи організації, а саме:

  • на інше робоче місце;
  • в інший структурний підрозділ у тій же місцевості;
  • з дорученням роботи на іншому механізмі або агрегаті;
  • у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, визначеної трудовим договором.

Але, слід зауважити, що власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я (ст. 32 КЗпП України).

Джерело: Державна служба України з питань праці

Переміщення працівників: оформлення - ОПХО

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21067

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44567

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8480

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді