«Усі завдання, поставлені Президентом та Урядом України Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки України, у 2012 році виконано на 100%. Відправною точкою роботи у звітному періоді було виконання програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Національний план дій на 2012 рік, затверджений Указом Президента, та його завдання стали для Служби стратегічним напрямом під час реалізації державної політики в сфері промислової безпеки та охорони праці, — заявив під час засідання Колегії Держгірпромнагляду України перший заступник Голови Служби Віктор Шайтан.
Минулого року з метою подальшої реалізації Національного Плану дій, підвищення ефективності організації державного нагляду, дерегуляції та зменшення адміністративного тиску на бізнес переглянуто критерії, за якими оцінюються та розподіляються суб’єкти господарювання на відповідні ступені ризику від провадження господарської діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці, які наберуть чинності найближчим часом.
Зазначалося, що в цілому в Україні у 2012 році загальна кількість травмованих на виробництві порівняно з аналогічним періодом 2011 року зменшилась на 841 нещасний випадок або на 8%, а кількість травмованих на виробництві зі смертельним наслідком на 62 нещасних випадки або на 9%. Однак найбільше занепокоєння викликає агропромисловий комплекс, оскільки рівень травматизму в АПК займає друге місце після вугільної галузі (116 смертельно травмованих працівників). Тому 2013 рік оголошено Роком нагляду за суб’єктами АПК.
Наголошувалось, що комплексне розв’язання проблемних питань у сфері охорони праці та промислової безпеки знайде вирішення у виконанні заходів Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014–2018 роки, проект якої розроблено Держгірпромнаглядом, ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 03.12.2012 та зареєстровано у Верховній Раді України.
На завершення засідання Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва поставив завдання працівникам Служби та начальникам територіальних органів за будь-яку ціну зробити безпечнішою працю шахтарів, будівельників, працівників сільського господарства, спрямувати зусилля на виконання усіх запланованих заходів, посилити контроль за обов’язковою перевіркою інспекторським складом виконання приписів та вжиття заходів у випадках їх системного невиконання.
За повідомленням Інформаційного центру
Держгірпромнагляду