Нові Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю

Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 10.12.2012 № 1387 затверджено Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю. Ці Правила є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання та фахівців, які виконують роботи з неруйнівного контролю металу та зварних з’єднань при виготовленні, монтажі, експлуатації, реконструкції, ремонті, експертному обстеженні та технічному огляді машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, згідно з додатком 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 10.12.2012 № 1387 затверджено Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю. Ці Правила є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання та фахівців, які виконують роботи з неруйнівного контролю металу та зварних з’єднань при виготовленні, монтажі, експлуатації, реконструкції, ремонті, експертному обстеженні та технічному огляді машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, згідно з додатком 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Ці Правила встановлюють:

  • вимоги до загальної освіти, спеціальної підготовки і стану здоров’я фахівців з неруйнівного контролю;
  • вимоги до кваліфікації фахівців з неруйнівного контролю;
  • вимоги до структури кваліфікаційного екзамену та процедури атестації фахівців з неруйнівного контролю;
  • процедуру сертифікації фахівців з неруйнівного контролю;
  • порядок ведення реєстру сертифікованих фахівців з неруйнівного контролю.

Відповідно втратив чинність наказ Держнаглядохоронпраці «Про затвердження Порядку сертифікації персоналу з неруйнівного контролю» від 15.08.1997 № 220 (НПАОП 0.00-6.14-97).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 02.01.2013 за № 10/22542, набрав чинності 05.02.2013

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114564

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8783

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1465

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді