Закон України «Про державну службу»: новації

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про державну службу» (законопроект № 2490)

Верховна Рада України 10 грудня ухвалила Закон України «Про державну службу» (законопроект № 2490).

Відповідно до закону, встановлюється 3 категорії та 9 рангів посад державної служби:

  • категорія «А» (1, 2, 3 ранг) — вищий корпус державної служби;
  • категорія «Б» (3, 4, 5, 6 ранг) — керівники структурних підрозділів органів державної влади;
  • категорія «С» (6, 7, 8, 9 ранг) — інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б».

Кількість посад категорій «А» і «Б» в державному органі становитиме не більше третини його штатної чисельності.

Новації Закону «Про державну службу»:

  • державний службовець категорії «А» повинен буде зупинити членство в політичній партії, а також йому буде заборонено суміщати державну службу з виконанням повноважень депутата місцевої ради;
  • державним службовцем можна стати лише через конкурс;
  • керівники органів виконавчої влади щорічно повинні будуть публічно звітувати про підсумки діяльності за участю представників громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей та ЗМІ;
  • збільшено зарплату і зменшено частки премій і доплат у структурі оплати праці державного службовця;
  • введено три категорії посад, замість існуючих семи;
  • введено посади держсекретарів в міністерствах.

З метою встановлення розмірів посадових окладів посади державної служби поділяються на 9 груп оплати праці. Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, не може бути менше двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Мінімальний розмір посадового окладу групи 1 в державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, становить не більше семи мінімальних розмірів посадового окладу групи 9 в державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Основна щорічна відпустка державного службовця становитиме, як і зараз, 30 календарних днів. Однак після досягнення п’ятирічного стажу державної служби за кожний рік державної служби службовцю надаватиметься один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Закон ухвалено з пропозиціями, оголошеними під час обговорення. Планується, що він набере чинності 01.05.2016 окрім, зокрема, положення про поступове підвищення рівня оплати праці державних службовців, яке відтерміновується в часі до 01.01.2017.

Євросоюз пообіцяв Україні фінансову підтримку для впровадження реформи державної служби.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
20

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10544

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді