Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України було затверджено Правила експлуатації та типові норми забезпечення шахтними вогнегасниками. Правила, зокрема, встановлюють загальні технічні вимоги до експлуатації переносних шахтних вогнегасників.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 11.02.2013 № 48 затверджено Правила експлуатації та типові норми забезпечення шахтними вогнегасниками.
Ці Правила поширюються на підприємства, установи, організації та об’єднання вугільної промисловості України незалежно від їх форми власності та визначають порядок застосування, зберігання і перевірки технічного стану вогнегасників, їх технічного обслуговування при експлуатації, а також типові норми забезпечення шахтними вогнегасниками поверхневих і підземних об’єктів вугільних шахт, вуглезбагачувальних та вуглебрикетних фабрик.
Правила, зокрема, встановлюють загальні технічні вимоги до експлуатації переносних шахтних вогнегасників, маса яких не перевищує 20 кг, що призначені для гасіння пожеж різних класів у шахтних виробках та наземних спорудах вугільних підприємств.
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 28.03.2013 за № 512/23044, набрав чинності 19.04.2013
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.