Довідку ОК-5 з реєстру застрахованих осіб можна отримати через «Дію»
Довідка ОК-5 від Пенсійного фонду України (ПФУ) — це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Довідка формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, і містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплати страхових внесків.
Отримати довідку ОК-5 можна дистанційно — через особистий кабінет громадянина на Єдиному порталі державних послуг «Дія».
Як подати заявку в «Дії» і отримати 1000 грн
Зареєструйтеся чи авторизуйтеся на порталі «Дія» і отримайте Дія.Підпис:
- Авторизуйтесь у застосунку «Дія».
- Виберіть у Меню — Дія.Підпис.
- Активуйте Дія.Підпис.
- Підтвердьте особу через перевірку за фото.
- Придумайте 5-значний код.
Електронні довідки з QR-кодом мають таку ж саме законну силу, як і паперові аналоги, підписані уповноваженою особою органу ПФУ.
Джерело: Головне управління ПФУ в Донецькій області
Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.