Облік пожеж та їх наслідків: діє оновлений Порядок

Набула чинності нова редакція Порядку обліку пожеж та їх наслідків

Облік пожеж та їх наслідків: діє оновлений ПорядокНабула чинності нова редакція Порядку обліку пожеж та їх наслідків, затвердженого постановою КМУ від 26.12.2003 № 2030 (далі — Порядок). Зміни до Порядку Кабмін уніс постановою від 05.12.2024 № 1386.

Декларацію відповідності у сфері пожежної безпеки можна подати через «Дію»

Порядок зобов’язує центральні органи виконавчої влади, інші органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та інших юросіб:

  • вести облік пожеж та їх наслідків, які виникають на їх територіях та об’єктах;
  • аналізувати причини виникнення пожеж;
  • вживати заходів, що запобігають та не допускають пожежі;
  • подавати щомісяця до 10 числа ДСНС інформацію про всі випадки пожеж та їх наслідки за формою звітності, яку визначає МВС (п. 4 Порядку).

Обліку підлягають усі пожежі незалежно від місця їх виникнення, причин та наслідків, залучення (незалучення) до їх гасіння (ліквідації) працівників пожежної охорони.

Зміни до Порядку розширили список випадків, коли пожежі не підлягають обліку (п. 5 Порядку).

Порядок наводить у новій редакції додаток 1 — Акт про пожежу (далі — Акт). Цей документ, що засвідчує факт пожежі, складає уповноважена посадова особа ДСНС.

Кабмін також доповнив Порядок новими додатками:

  • Висновок про причини виникнення пожежі (дод. 2) — його уповноважена посадова особа ДСНС складає протягом трьох днів з моменту складання акта. Невід'ємною частиною висновку є Фототаблиця за результатом огляду місця пожежі;
  • Журнал реєстрації інформації про пожежі та їх облік (дод. 3) — його ведуть територіальні органи ДСНС.

Облік пожеж та їх наслідків: діє оновлений Порядок Зазнала змін форма Журналу обліку пожеж (дод. 4). Цей документ у паперовій або електронній формі ведуть центральні органи виконавчої влади, інші органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання та інші юрособи. Строк зберігання журналу — п’ять років.

Журнал обліку пожеж Скачайте шаблон документа

Фізичні особи, суб’єкти господарювання та інші юрособи зобов’язані впродовж трьох днів із дати гасіння (ліквідації) пожежі подати територіальному органу ДСНС документи: довідки, витяги, письмові заяви тощо. Ці документи містять інформацію про суми прямих / побічних збитків і врятованих матеріальних цінностей. Для порівняння: попередня редакція Порядку встановлювала строк у 10 діб із моменту ліквідації пожежі. Під час правового режиму воєнного або надзвичайного стану Порядок допускає збільшувати строк до 30 діб із дати, коли ДСНС склала Акт.

ДСНС перевіряє повноту та якість ведення обліку:

  • у центральних органах виконавчої влади, інших органах державної влади — відповідно до Порядку організації та здійснення контролю виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування вимог законодавства у сфері цивільного захисту, затвердженого постановою КМУ від 23.01.2024 № 70;
  • у суб’єктів господарювання та інших юридичних осіб — під час заходів державного нагляду (контролю).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107475

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79378

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12157

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді