Затверджено новий порядок проведення перевірок з пожежної безпеки

Міністерство внутрішніх справ України наказом від 02.11.2015 № 1337 затвердило новий Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки

Міністерство внутрішніх справ України наказом від 02.11.2015 № 1337 затвердило новий Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (далі — Порядок).

Такі перевірки проводять посадові особи ДСНС/її територіальних органів за адресою розташування об’єктів перевірок суб’єкта господарювання в робочий час, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку, у присутності керівника або уповноваженої особи суб’єкта господарювання.

Відповідно до Порядку суб’єкт господарювання повинен отримати письмове повідомлення про проведення перевірки не пізніше ніж за 10 днів до дня її здійснення.

Суб’єкти господарювання зобов’язані:

  • безперешкодно допускати перевіряльників до огляду (обстеження) будівель, приміщень, споруд, устаткування, території;
  • надавати для ознайомлення документи, зразки продукції, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час перевірок, а також їх копії у разі необхідності.

Тривалість планової перевірки залежить від площі (території) об’єкта перевірки, кількості будівель, приміщень і дільниць, що перебувають у власності/користуванні суб’єктів господарювання, та ступеня ризику від провадження госпдіяльності, але не може перевищувати 15 робочих днів. Для суб’єктів малого підприємництва — 5 робочих днів.

Строк здійснення позапланової перевірки не більше 10 робочих днів, а для суб’єктів малого підприємництва — 2 робочих дні.

Зверніть увагу! Визначено таким, що втратив чинність, наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України «Про затвердження Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МНС України» від 25.05.2012 № 863.

Наказ № 1337 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21327

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді