Затверджено новий порядок проведення перевірок з пожежної безпеки

Міністерство внутрішніх справ України наказом від 02.11.2015 № 1337 затвердило новий Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки

Міністерство внутрішніх справ України наказом від 02.11.2015 № 1337 затвердило новий Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (далі — Порядок).

Такі перевірки проводять посадові особи ДСНС/її територіальних органів за адресою розташування об’єктів перевірок суб’єкта господарювання в робочий час, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку, у присутності керівника або уповноваженої особи суб’єкта господарювання.

Відповідно до Порядку суб’єкт господарювання повинен отримати письмове повідомлення про проведення перевірки не пізніше ніж за 10 днів до дня її здійснення.

Суб’єкти господарювання зобов’язані:

  • безперешкодно допускати перевіряльників до огляду (обстеження) будівель, приміщень, споруд, устаткування, території;
  • надавати для ознайомлення документи, зразки продукції, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час перевірок, а також їх копії у разі необхідності.

Тривалість планової перевірки залежить від площі (території) об’єкта перевірки, кількості будівель, приміщень і дільниць, що перебувають у власності/користуванні суб’єктів господарювання, та ступеня ризику від провадження госпдіяльності, але не може перевищувати 15 робочих днів. Для суб’єктів малого підприємництва — 5 робочих днів.

Строк здійснення позапланової перевірки не більше 10 робочих днів, а для суб’єктів малого підприємництва — 2 робочих дні.

Зверніть увагу! Визначено таким, що втратив чинність, наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України «Про затвердження Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МНС України» від 25.05.2012 № 863.

Наказ № 1337 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23683

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді