Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.04.2013 № 167 затверджено Порядок будівництва та експлуатації бюветів, які входять до складу нецентралізованих систем постачання питної води.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.04.2013 № 167 затверджено Порядок будівництва та експлуатації бюветів, які входять до складу нецентралізованих систем постачання питної води.
Експлуатація бюветів може здійснюватися їх власниками, або суб’єктами господарювання, утвореними власниками, або суб’єктами господарювання, залученими (на підставі договорів) власниками згідно з чинним законодавством. У бюветах для забезпечення споживачів використовується проточна питна вода, що відповідає вимогам, визначеним ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Суб’єкти господарювання, що здійснюють експлуатацію бювета зобов’язані інформувати споживачів про якість питної води, зокрема у місцях розташування бюветних комплексів, згідно з вимогами чинного законодавства. Дія цього Порядку не поширюється на експлуатацію свердловин питного водопостачання, які розташовані на територіях присадибних, дачних і садових ділянок, що перебувають у приватній власності або у власності садівницьких товариств.
Також внесено зміну до Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 № 109, згідно з якою у Переліку зазначено «бювети» (раніше було — «споруди бюветних комплексів» (альтанки, насосні станції, обладнання)).
Наказ зареєстровано в Мінюсті 18.05.2013 за № 773/23305, набрав чинності 18.06.2013
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.