Типове положення про навчання з охорони праці доповнили новою темою

Роботодавці повинні створити умови для психосоціальної підтримки працівників

Типове положення про навчання з охорони праці доповнили новою темоюМінекономіки наказами від 29.08.2024 № 22778 і від 20.09.2024 № 23937 внесло зміни до Типових тематичного плану і програми навчання з питань охорони праці посадових осіб (додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15; далі — Типове положення).

Як організувати навчання з охорони праці на підприємстві

Відтепер додаток 4 до Типового положення містить нову тему 8 «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці» (далі — Тема 8).

Програма за Темою 8 містить розділи:

  • Поняття ментального здоров’я на роботі. Визначення психологічно безпечного робочого середовища. Ознаки психоемоційних порушень, виявлення та способи попередження психологічних і поведінкових наслідків.
  • Визначення ролі психологічної безпеки та культури безпеки у житті працівників та досягненні результатів організації.
  • Способи та інструменти психологічної самодопомоги та саморегуляції.
  • Прояви дискримінації, рівності та інклюзивності у робочих відносинах, як чинник психосоціальних ризиків. Заходи попередження та протидії різним формам дискримінації.
  • Теоретичні основи стресу. Методи самовизначення/визначення стресу. Поняття стресостійкості. Розвиток резильєнтності, як складової ментального здоров’я.
  • Визначення психосоціальних факторів, пов’язаних з конкретною роботою чи галуззю. Вплив психосоціальних факторів на виникнення стресу на робочому місці. Вплив стресу на працездатність та безпеку праці, виникнення нещасних випадків та погіршення стану ментального здоров’я працівників.
  • Оцінка психосоціальних ризиків для ментального здоров’я, в тому числі потенційних. Практичні методи усунення психосоціальних факторів та/або зниження рівня психосоціальних ризиків. Керування психосоціальними ризиками на робочому місці.
  • Загальний огляд системи управління ментальним здоров’ям на роботі. Основи надання першої психологічної допомоги на робочому місці. Психосоціальна підтримка на робочому місці, її цілі та елементи.
  • Дії роботодавця для збереження ментального здоров’я працівника.
  • Ненасильницькі комунікації як складова психологічно безпечного робочого простору.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
21857

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Перевірка знань з охорони праці

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці та з якою періодичністю? Як відбувається така перевірка? Які зміни в організації проведення перевірки відбулися під час карантину? Усі відповіді — далі в статті.
70845

Інструктажі в школі для здобувачів знань

Відповідальним за збереження життя і здоров'я здобувачів освіти під час освітнього процесу є учитель (класовод, класний керівник), який проводить інструктажі з охорони праці під час проведення трудового навчання і виробничої практики та інструктажі з безпеки життєдіяльності.
24046

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
16272

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді