Процедуру психіатричних оглядів хочуть змінити

Проєкти міністерства охорони здоров'я доступні для громадської дискусії

Процедуру психіатричних оглядів хочуть змінити

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкти:

  • наказу «Про затвердження Змін до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин;
  • Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № _____»;
  • Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин №_____» (далі — Проєкт наказу).

Ідеться про оновлення порядку, затвердженого наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Порядок № 651).

Де зберігати довідку про психіатричний огляд працівника

Хто проводить попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин:

Чинна редакція Порядку № 651Проєкт наказу
  • лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми;
  • або фізичні особи — підприємці, які отримали ліцензію на медичну практику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги.
  • надавачі медичних послуг, що отримали ліцензію на медичну практику за спеціальністю «Психіатрія» та уклали договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ за групами послуг «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та/або «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» та/або «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»;
  • заклади охорони здоров’я Державного управління справами,  закладами охорони здоров’я в системі Міноборони, МВС (в тому числі закладами охорони здоров’я ДСНС, Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії), СБУ, СЗРУ, Держспецзв’язку, які отримали ліцензію на медичну практику за спеціальністю «Психіатрія», забезпечують надання медичної допомоги та є користувачами електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Тобто, згідно з Проєктом наказу, загалом проводити психіатричні огляди зможуть лише ті ЗОЗ, які співпрацюють із НСЗУ за визначеними пакетами.

Дозвіл проводити огляд матиме лікар-психіатр, який працює за основним місцем роботи на умовах повної зайнятості в ЗОЗ із зазначеного вище переліку, зареєстрований в ЕСОЗ і пройшов тематичне навчання за відповідною програмою згідно із законодавством України.

Інформацію про проходження тематичного навчання з посиланням на відповідний документ потрібно буде розмістити на офіційному сайті та/або в загальнодоступному місці в ЗОЗ.

МОЗ також планує додати норму про те, що попередній, позачерговий та періодичні психіатричні огляди осіб із Переліку категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду, затвердженому наказом МОЗ від 26.01.2024 № 139, організовують і проводять за рахунок коштів роботодавця.

Згідно з Проєктом наказу, ЗОЗ, у якому проводять психіатричний огляд, має забезпечити передбачені пунктом 4 Порядку № 651 лабораторні дослідження та тестування біологічних матеріалів (кров і сеча). Забір аналізів у особи має відбуватися в ЗОЗ, у якому вона проходить такий огляд.

Повний перелік змін, які пропонує МОЗ, дивіться в порівняльній таблиці до Проєкту наказу на сайті міністерства в розділі «Громадське обговорення».

Свої зауваження чи пропозиції надсилайте до 6 вересня 2024 року в письмовому або електронному вигляді на адресу:

Міністерство охорони здоров’я України
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7
Директорат медичних послуг
e-mail: [email protected]

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174737

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді