Процедуру психіатричних оглядів хочуть змінити

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Проєкти міністерства охорони здоров'я доступні для громадської дискусії

Процедуру психіатричних оглядів хочуть змінити

МОЗ винесло на громадське обговорення проєкти:

  • наказу «Про затвердження Змін до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин;
  • Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № _____»;
  • Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин №_____» (далі — Проєкт наказу).

Ідеться про оновлення порядку, затвердженого наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Порядок № 651).

Де зберігати довідку про психіатричний огляд працівника

Хто проводить попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин:

Чинна редакція Порядку № 651Проєкт наказу
  • лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми;
  • або фізичні особи — підприємці, які отримали ліцензію на медичну практику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги.
  • надавачі медичних послуг, що отримали ліцензію на медичну практику за спеціальністю «Психіатрія» та уклали договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ за групами послуг «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та/або «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» та/або «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»;
  • заклади охорони здоров’я Державного управління справами,  закладами охорони здоров’я в системі Міноборони, МВС (в тому числі закладами охорони здоров’я ДСНС, Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії), СБУ, СЗРУ, Держспецзв’язку, які отримали ліцензію на медичну практику за спеціальністю «Психіатрія», забезпечують надання медичної допомоги та є користувачами електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Тобто, згідно з Проєктом наказу, загалом проводити психіатричні огляди зможуть лише ті ЗОЗ, які співпрацюють із НСЗУ за визначеними пакетами.

Дозвіл проводити огляд матиме лікар-психіатр, який працює за основним місцем роботи на умовах повної зайнятості в ЗОЗ із зазначеного вище переліку, зареєстрований в ЕСОЗ і пройшов тематичне навчання за відповідною програмою згідно із законодавством України.

Інформацію про проходження тематичного навчання з посиланням на відповідний документ потрібно буде розмістити на офіційному сайті та/або в загальнодоступному місці в ЗОЗ.

МОЗ також планує додати норму про те, що попередній, позачерговий та періодичні психіатричні огляди осіб із Переліку категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду, затвердженому наказом МОЗ від 26.01.2024 № 139, організовують і проводять за рахунок коштів роботодавця.

Згідно з Проєктом наказу, ЗОЗ, у якому проводять психіатричний огляд, має забезпечити передбачені пунктом 4 Порядку № 651 лабораторні дослідження та тестування біологічних матеріалів (кров і сеча). Забір аналізів у особи має відбуватися в ЗОЗ, у якому вона проходить такий огляд.

Повний перелік змін, які пропонує МОЗ, дивіться в порівняльній таблиці до Проєкту наказу на сайті міністерства в розділі «Громадське обговорення».

Свої зауваження чи пропозиції надсилайте до 6 вересня 2024 року в письмовому або електронному вигляді на адресу:

Міністерство охорони здоров’я України
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7
Директорат медичних послуг
e-mail: [email protected]

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44747

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21906

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77431

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78640

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді