Українців забезпечать протигазами у разі радіаційної небезпеки

Кабмін визначив перелік громадян, які отримають засоби захисту

Українців забезпечать протигазами у разі радіаційної небезпекиУряд постановою від 16 серпня 2024 р. № 936 вніс зміни до Порядку забезпечення населення засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2002 № 1200 (далі — Порядок).

Радіаційна небезпека: чим загрожує та як захиститися

Порядок встановлює механізм забезпечення населення засобами радіаційного та хімічного захисту на випадок:

  • застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження проти України в умовах воєнного стану;
  • виникнення надзвичайної ситуації на радіаційно та хімічно небезпечних об’єктах у мирний час та особливий період.

Нова редакція Порядку визначає такі категорії непрацюючого населення, яке має право на засоби радіаційного та хімічного захисту — фільтрувальний протигаз для захисту від бойових отруйних речовин:

Населення отримуватиме засоби захисту безплатно. Видані засоби не підлягають поверненню.

Працівників, які підпадають під категорію цивільного захисту, забезпечуватимуть засобами захисту за рахунок підприємств. А якщо працівники залучені до цивільного захисту, засоби надаватимуть органи місцевої влади або підприємства.

Засоби захисту також отримуватимуть:

  • працівники центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних держадміністрацій, інших державних органів, органів місцевого самоврядування;
  • працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (далі — суб’єкти господарювання);
  • працівники суб’єктів господарювання, що призначаються до складу формувань і спеціалізованих служб цивільного захисту.

Працівників державних органів забезпечать протигазами за кошти державного бюджету, а місцевих органів влади — за кошти місцевих бюджетів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75423

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58057

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4720

Термін використання засобів індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.
23270

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді