У Державній Службі з питань праці нагадали, що усі роботодавці і юридичні і фізичні особи, які використовують найману працю, мають керуватися Законом України «Про охорону праці». Отже, на сезонних працівників так само поширюються ці вимоги, оскільки вони виконують свою роботу відповідно до укладеного трудового договору.
Як провести лабораторно-інструментальні дослідження умов праці
Якщо йдеться про роботи з важкими, шкідливими чи небезпечними умовами праці або про роботи, де є потреба у професійному доборі, слід керуватися Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246. Цей документ, зокрема, визначає, як саме має відбуватися щорічний обов'язковий медичний огляд працівників до 21 року. Дія цього Порядку так само поширюється на працівників підприємств будь-якої форми власності та виду економічної діяльності.
Отже, якщо сезонна робота передбачає зайнятість у шкідливих чи небезпечних умовах праці та вплив шкідливих виробничих факторів, працівники, залучені до такої роботи, обов'язково підлягають медичним оглядам.
Щоб зрозуміти, чи потрібні такі медогляди вашим співробітникам, керуйтеся переліком шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов'язкові медичні огляди працівників. Так, наприклад, у Держпраці пояснили, що небезпечними факторами під час сезонних робіт може бути контакт із пестицидами та хімікатами.
Фактори, в умовах впливу яких виконуватиме роботи сезонний працівник, слід вказати у направленні на обов’язковий медичний огляд.
За результатами медогляду працівник отримає довідку та висновок комісії про придатність до роботи.
Якщо ж за медичним висновком певна особа має протипоказання за станом здоров'я до конкретного виду роботи, укладати трудовий договір із таким працівником заборонено.
Джерело: Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці