ВРУ прийняла за основу документ, що запроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (законопроєкт № 10147).
Документ формує нову систему запобігання професійним ризикам — упроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.
Мета законопроєкту — змінити об’єкт впливу державної політики: з нинішніх «безпека праці» або «охорона праці» — на європейський «безпека працівника». А головне завдання — усунути або мінімізувати ризики для життя і здоров’я працівника на роботі.
Законопроєкт про безпеку праці: як зміняться обов’язки інженера з охорони праці
Проєкт закону, зокрема, пропонує ввести в законодавство ключові терміни та поняття у сфері безпеки та здоров’я працівників на роботі: інцидент, професійний ризик, оцінювання ризиків робочого місця, аудит системи безпеки та здоров’я працівників тощо.
Цей законопроєкт є євроінтеграційним і передбачає запровадити в Україні нову систему запобігання виробничим ризикам, що заснована на визначених Директивою Ради № 89/391/ЄЕС принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними.
За результатами розгляду Верховна Рада постановила доопрацювати законопроект і внести його на розгляд у другому читанні.
Джерело: Верховна Рада України
Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.