ВРУ прийняла за основу документ, що запроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (законопроєкт № 10147).
Документ формує нову систему запобігання професійним ризикам — упроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.
Мета законопроєкту — змінити об’єкт впливу державної політики: з нинішніх «безпека праці» або «охорона праці» — на європейський «безпека працівника». А головне завдання — усунути або мінімізувати ризики для життя і здоров’я працівника на роботі.
Законопроєкт про безпеку праці: як зміняться обов’язки інженера з охорони праці
Проєкт закону, зокрема, пропонує ввести в законодавство ключові терміни та поняття у сфері безпеки та здоров’я працівників на роботі: інцидент, професійний ризик, оцінювання ризиків робочого місця, аудит системи безпеки та здоров’я працівників тощо.
Цей законопроєкт є євроінтеграційним і передбачає запровадити в Україні нову систему запобігання виробничим ризикам, що заснована на визначених Директивою Ради № 89/391/ЄЕС принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними.
За результатами розгляду Верховна Рада постановила доопрацювати законопроект і внести його на розгляд у другому читанні.
Джерело: Верховна Рада України
Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці та з якою періодичністю? Як відбувається така перевірка? Які зміни в організації проведення перевірки відбулися під час карантину? Усі відповіді — далі в статті.
Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
Проєкт виконання робіт — це вид проєктно-технологічної документації, яка розробляється на основі робочої документації та проєкту організації будівництва і визначає та деталізує технологію, організацію й умови виконання будівельних робіт. У статті ви зможете скачати зразок ПВР.