ВРУ прийняла за основу документ, що запроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників
Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (законопроєкт № 10147).
Документ формує нову систему запобігання професійним ризикам — упроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.
Мета законопроєкту — змінити об’єкт впливу державної політики: з нинішніх «безпека праці» або «охорона праці» — на європейський «безпека працівника». А головне завдання — усунути або мінімізувати ризики для життя і здоров’я працівника на роботі.
Законопроєкт про безпеку праці: як зміняться обов’язки інженера з охорони праці
Проєкт закону, зокрема, пропонує ввести в законодавство ключові терміни та поняття у сфері безпеки та здоров’я працівників на роботі: інцидент, професійний ризик, оцінювання ризиків робочого місця, аудит системи безпеки та здоров’я працівників тощо.
Цей законопроєкт є євроінтеграційним і передбачає запровадити в Україні нову систему запобігання виробничим ризикам, що заснована на визначених Директивою Ради № 89/391/ЄЕС принципах оцінювання, контролю ризиків та управління ними.
За результатами розгляду Верховна Рада постановила доопрацювати законопроект і внести його на розгляд у другому читанні.
Джерело: Верховна Рада України
Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.