Внесено зміни до порядку виплати грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 613 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту».

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 613 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту» від 11.07.2007 № 908.

Так, у назві та пункті 1 постанови, назві та тексті Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, затверджених зазначеною постановою, слова «поранення (контузії, травми або каліцтва)» замінено словами «травми або поранення, захворювання», а слова «органів та підрозділів» — словом «служби».

У вступній частині постанови слова і цифри «Відповідно до статті 56 Закону України «Про правові засади цивільного захисту» замінено словами і цифрами «Відповідно до статті 118 Кодексу цивільного захисту України». Нагадаємо, що Закон України «Про правові засади цивільного захисту» втратив чинність з 01.07.2013 на підставі прийнятого Кодексу цивільного захисту України.

Згідно із змінами Державна служба з надзвичайних ситуацій здійснюватиме виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на зазначені цілі (раніше — за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для утримання Служби).

Розмір одноразової грошової допомоги визначатиметься не лише відповідно до грошового забезпечення (посадового окладу, передбаченого постановою КМУ від 07.11.2007 № 1294), а виходячи з окладу за спеціальним званням, відсоткової надбавки за вислугу років, посадового окладу за останньою посадою, яку займала особа рядового або начальницького складу на день загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання, установлення інвалідності, а особа, звільнена із служби, — на день звільнення.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді