Навчання з ОП: Держпраці підготувала доповнення

Відомство хоче закцентувати на ментальному здоров'ї працівників

Навчання з ОП: Держпраці підготувала доповнення

Держпраці оприлюднила проєкт змін до Типових тематичного плану і програми навчання з питань охорони праці посадових осіб (додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15; далі — Типове положення).

Спеціальне навчання з охорони праці: як організувати

Проєкт акта передбачає розширити коло питань щодо навчання і перевірки знань з питань ОП і спрямований на захист ментального здоров’я та безпеки працівників на робочому місці.

Зміни передбачають доповнити новою темою 8 «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці» розділ:

  • «Тематичний план»;
  • «Програма» — такого змісту:
    • Поняття ментального здоров’я на роботі. Визначення психологічно безпечного робочого середовища. Ознаки психоемоційних порушень, виявлення та способи попередження психологічних і поведінкових наслідків.
    • Визначення ролі психологічної безпеки та культури безпеки у житті працівників та досягненні результатів організації.
    • Способи та інструменти психологічної самодопомоги та саморегуляції.
    • Прояви дискримінації, рівності та інклюзивності у робочих відносинах, як чинник психосоціальних ризиків. Заходи попередження та протидії різним формам дискримінації.
    • Теоретичні основи стресу. Методи самовизначення/визначення стресу. Поняття стресостійкості. Розвиток резильєнтності, як складової ментального здоров’я.
    • Визначення психосоціальних факторів, пов’язаних з конкретною роботою чи галуззю. Вплив психосоціальних факторів на виникнення стресу на робочому місці. Вплив стресу на працездатність та безпеку праці, виникнення нещасних випадків та погіршення стану ментального здоров’я працівників.
    • Оцінка психосоціальних ризиків для ментального здоров’я, в тому числі потенційних. Практичні методи усунення психосоціальних факторів та/або зниження рівня психосоціальних ризиків. Керування психосоціальними ризиками на робочому місці.
    • Загальний огляд системи управління ментальним здоров’ям на роботі. Основи надання першої психологічної допомоги на робочому місці. Психосоціальна підтримка на робочому місці, її цілі та елементи.
    • Дії роботодавця для збереження ментального здоров’я працівника.
    • Ненасильницькі комунікації як складова психологічно безпечного робочого простору.

Держпраці пропонує взяти участь у обговоренні проєкту акта, який оприлюднений на її офіційному веб-сайті.

Пропозиції та зауваження приймаються до 12 серпня 2024 року за адресою:

   Державна служба України з питань праці
   01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14
   e-mail: [email protected]
   факс/тел.: (044) 278-23-22

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
76

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22573

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234137

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді