Поліція запроваджує електронні протоколи для порушників на дорозі

Сервіс буде інтегрований з «Дією»

Поліція запроваджує електронні протоколи для порушників на дорозі

Національна поліція України ініціювала ведення електронного документування адміністративних порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Документи, які набирають чинності в липні 2024 року

Поліцейський роздруковуватиме електронний протокол на спеціальному пристрої у двох примірниках. Один із них під розписку вручатиме водію, а інший примірник залишається в поліцейського та в подальшому надсилається на розгляд до суду разом з іншими матеріалами справи.

Мета запровадження електронних протоколів:

  • автоматизація робочих процесів;
  • своєчасність надсилання матеріалів до суду;
  • автоматична перевірка за наявними інформаційними базами особи та транспортного засобу на предмет перебування їх в розшуку, повторності порушення, дійсності посвідчення водія тощо;
  • спрощення обміну даними між державними структурами;
  • відсутність людського або корупційного фактора.

warning-24.png Протоколи в паперовому вигляді є рівнозначними й мають таку саму юридичну силу відповідно до законодавства.

Переваги електронного протоколу:

  • інформація про особу й транспортний засіб може завантажуватися через застосунок «Дія»;
  • протокол автоматично відправляється в поліцейські бази та до суду одразу після оформлення;
  • покращується якість складання адміністративних матеріалів, оскільки виключається фактор нерозбірливого почерку.

Джерело: МВС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
9201

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10102

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
15282

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді