Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з автоклавним формуванням і склеюванням деталей і агрегатів.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 18.09.2013 № 673 затверджено Правила безпеки праці під час автоклавного формування і склеювання деталей і агрегатів. Цей наказ буде внесено до Державного реєстру нормативно-правових актів з питань охорони праці (Покажчика НПАОП).
Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з автоклавним формуванням і склеюванням деталей і агрегатів.
Правила встановлюють вимоги з охорони праці під час виконання робіт з автоклавного формування і склеювання деталей і агрегатів і є обов’язковими для роботодавців та працівників, які виконують зазначені роботи.
Правила містять такі розділи:
І. Загальні положення
ІІ. Загальні вимоги
- Вимоги безпеки до організації робочих місць
- Вимоги безпеки до технологічних процесів
З набранням чинності цим наказом вважаються такими, що не застосовуються на території України, Правила безпеки праці при автоклавному формуванні і склеюванні деталей і агрегатів, затверджені Міністерством авіаційної промисловості СРСР від 26.12.1989 (НПАОП 25.2-1.23-90).
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 01.10.2013 за № 1685/24217, набрав чинності 22.10.2013.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.