Дізнайтесь, як звернутись по допомогу людям з порушеннями слуху чи мовлення
В Україні від липня 2023 року поступово впроваджується єдиний номер для повідомлень про надзвичайні ситуації.
Сталася пожежа: як надати домедичну допомогу потерпілим
Для того щоб отримати необхідну допомогу в якнайшвидший строк, громадяни замість різних номерів екстрених служб мають змогу набрати один — 112.
Оператори Служби 112 скеровують запити до необхідних підрозділів, забезпечують швидкий та організований відгук на екстрені виклики.
Як проводити розслідування пожеж
На лінію 112 можуть звертатися люди з порушеннями слуху чи мовлення. Вони спілкуватимуться по відеозв’язку з операторами, які володіють жестовою мовою. Для цього необхідно відправити смс-повідомлення на номер 112 та очікувати посилання на з’єднання.
Зараз лінія 112 працює у двох макрорегіонах України — центральному та західному.
Із 1 травня 2024 року в Дніпрі має запрацювати центр Служби 112, який покриватиме регіони на сході України. У вересні планується відкрити четвертий центр у Одесі — для південних регіонів. До кінця грудня 2024 року планується поширити роботу Служби 112 на території всієї України.
Номери профільних екстрених служб 101, 102, 103 та 104 працюватимуть і після 2024 року.
Джерело: МВС
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?