Порядок формування ФОП лікарів загальної практики та встановлення надбавок

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2013 № 977 затверджено Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2013 № 977 затверджено Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу.

Порядок визначає механізм формування фонду оплати праці лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних, лікарів-терапевтів дільничних, лікарів інших спеціальностей, молодших спеціалістів з медичною освітою, у тому числі фельдшерів, що працюють разом із зазначеними лікарями та обслуговують прикріплене до закладів охорони здоров'я населення, та інших категорій медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу.

Уряд установив, що дія Порядку встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, поширюється на медичних працівників, які надають первинну медичну допомогу у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві — починається з 1 лютого 2014 року, в інших областях, АР Крим та м. Севастополі — з 1 жовтня 2014 року.

Фонд оплати праці лікарів загальної практики розраховується, виходячи з чисельності прикріпленого населення та нормативів навантаження на лікарів і медичних сестер. Розміри надбавок за обсяг та якість виконаної роботи змінюються одночасно з підвищенням посадового окладу та нараховуються щомісяця залежно від результатів роботи за попередній місяць та встановлюються до посадового окладу з урахуванням підвищень.

Цією ж постановою затверджено Порядок встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Розмір надбавки залежить від кількості прикріпленого для обслуговування населення.

У Порядку наведені показники якості, а також формули для розрахунку розміру зазначеної надбавки; нормативу оплати праці лікаря (сестри медичної) з урахуванням фактичної чисельності прикріпленого населення;  надбавки за обсяг виконаної роботи лікаря (сестри медичної), що коригується з урахуванням коефіцієнтів віково-статевої структури прикріпленого населення; надбавки за якість виконаної роботи лікарів (сестер медичних).

Для оплати праці інших категорій медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу, які не зазначені вище, кошти передбачаються в обсягах, що розраховуються згідно з постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Відповідно втратили чинність такі постанови КМУ:

  • «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я» від 05.03.2012 № 209;
  • «Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я» від 20.05.2013 № 395

 Постанова набирає чинності з 1 лютого 2014 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді