Нове Типове положення про відомчу пожежну охорону

Кабінет Міністрів України постановою від 09.01.2014 № 5 затвердив Типове положення про відомчу пожежну охорону.

Кабінет Міністрів України постановою від 09.01.2014 № 5 затвердив Типове положення про відомчу пожежну охорону.

Відповідно до положення відомча пожежна охорона утворюється суб’єктом господарювання, який належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади , за погодженням з таким міністерством, органом та складається з державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), кількість яких визначається суб’єктом господарювання.

Вона утворюється для виконання завдань, передбачених Кодексом цивільного захисту України, з метою захисту життя і здоров’я людей, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки на об’єктах, що належать суб’єктові господарювання.

У постанові прописані основні завдання відомчої пожежної охорони; основні документи, якими вона повинна керуватися у своїй роботі; права посадових осіб відомчої пожежної охорони та  працівників відомчої пожежної охорони під час гасіння пожеж; необхідна штатна чисельність пожежно-рятувальних підрозділів.

Відповідно втратили чинність постанови Кабінету Міністрів України:

  • «Про затвердження Типового положення про відомчу пожежну (пожежно-сторожову) охорону» від 14.08.1995 № 653;
  • Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 04.06.2003 № 873;
  • Пункт 16 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Служби зовнішньої розвідки, затверджених постановою КМУ від 25.05.2006 № 726;
  • Пункт 6 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 20.04.2007 № 648;
  • Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 18.07.2012 № 657.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114754

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8813

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді