Нове Типове положення про відомчу пожежну охорону

Кабінет Міністрів України постановою від 09.01.2014 № 5 затвердив Типове положення про відомчу пожежну охорону.

Кабінет Міністрів України постановою від 09.01.2014 № 5 затвердив Типове положення про відомчу пожежну охорону.

Відповідно до положення відомча пожежна охорона утворюється суб’єктом господарювання, який належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади , за погодженням з таким міністерством, органом та складається з державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), кількість яких визначається суб’єктом господарювання.

Вона утворюється для виконання завдань, передбачених Кодексом цивільного захисту України, з метою захисту життя і здоров’я людей, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки на об’єктах, що належать суб’єктові господарювання.

У постанові прописані основні завдання відомчої пожежної охорони; основні документи, якими вона повинна керуватися у своїй роботі; права посадових осіб відомчої пожежної охорони та  працівників відомчої пожежної охорони під час гасіння пожеж; необхідна штатна чисельність пожежно-рятувальних підрозділів.

Відповідно втратили чинність постанови Кабінету Міністрів України:

  • «Про затвердження Типового положення про відомчу пожежну (пожежно-сторожову) охорону» від 14.08.1995 № 653;
  • Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 04.06.2003 № 873;
  • Пункт 16 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Служби зовнішньої розвідки, затверджених постановою КМУ від 25.05.2006 № 726;
  • Пункт 6 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 20.04.2007 № 648;
  • Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 18.07.2012 № 657.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді