Нове Типове положення про відомчу пожежну охорону

Кабінет Міністрів України постановою від 09.01.2014 № 5 затвердив Типове положення про відомчу пожежну охорону.

Кабінет Міністрів України постановою від 09.01.2014 № 5 затвердив Типове положення про відомчу пожежну охорону.

Відповідно до положення відомча пожежна охорона утворюється суб’єктом господарювання, який належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади , за погодженням з таким міністерством, органом та складається з державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), кількість яких визначається суб’єктом господарювання.

Вона утворюється для виконання завдань, передбачених Кодексом цивільного захисту України, з метою захисту життя і здоров’я людей, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки на об’єктах, що належать суб’єктові господарювання.

У постанові прописані основні завдання відомчої пожежної охорони; основні документи, якими вона повинна керуватися у своїй роботі; права посадових осіб відомчої пожежної охорони та  працівників відомчої пожежної охорони під час гасіння пожеж; необхідна штатна чисельність пожежно-рятувальних підрозділів.

Відповідно втратили чинність постанови Кабінету Міністрів України:

  • «Про затвердження Типового положення про відомчу пожежну (пожежно-сторожову) охорону» від 14.08.1995 № 653;
  • Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 04.06.2003 № 873;
  • Пункт 16 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Служби зовнішньої розвідки, затверджених постановою КМУ від 25.05.2006 № 726;
  • Пункт 6 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 20.04.2007 № 648;
  • Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ від 18.07.2012 № 657.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38087

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15329

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді