Внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні

Наказом Міністерства Інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363.

Наказом Міністерства Інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363.

 У тексті Правил слово «вага» у всіх відмінках замінено словом «маса».

Відтепер основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил (раніше — також дорожні листи вантажного автомобіля).

Внесено зміни до розділу 1 «Терміни і поняття»: виключено поняття «дорожній лист», «подорожній лист», додано поняття «засіб пакетування», «піддон», викладено у новій редакції поняття «причіп», «перевізник».

Правила доповнено новим пунктом 8.15, згідно з яким вантаж має бути належним чином закріплений засобами кріплення (ременями, ланцями, розтяжками, тросами, розпірними перекладинами, якірними рейками (балками), сітками тощо) відповідно до національних стандартів щодо правил безпечного закріплення вантажів і засобів кріплення; кількість засобів кріплення вантажу має бути достатньою для здійснення його безпечного перевезення.

Згідно зі змінами час прибуття автомобіля для завантаження встановлюється у пункті вантаження з моменту проставляння у товарно-транспортній накладній відмітки про фактичний час прибуття автомобіля для завантаження (раніше — з моменту, коли водій подав подорожній лист в пункті вантаження).

Відтепер перевезення продукції хімічної промисловості, що належить до небезпечних вантажів у частині, не передбаченій главою 24 «Правила перевезень продукції хімічної промисловості», здійснюється відповідно до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» та Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом МВС від 26.07.2004 № 822 (раніше згадувалися лише Правила перевезень небезпечних вантажів автомобільним транспортом в Україні).

Перевезення великовагових і великогабаритних вантажів автомобільними транспортними засобами здійснюється з особливостями, встановленими Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 (раніше зазначалося, що особливості перевезень цієї категорії вантажів розглядаються в окремих Інструкціях і Правилах перевезень великовагових і великогабаритних вантажів в Україні).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 25.12.2013 за № 2197/24729, набрав чинності 14.01.2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді