Внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Наказом Міністерства Інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363.

Наказом Міністерства Інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 внесено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363.

 У тексті Правил слово «вага» у всіх відмінках замінено словом «маса».

Відтепер основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил (раніше — також дорожні листи вантажного автомобіля).

Внесено зміни до розділу 1 «Терміни і поняття»: виключено поняття «дорожній лист», «подорожній лист», додано поняття «засіб пакетування», «піддон», викладено у новій редакції поняття «причіп», «перевізник».

Правила доповнено новим пунктом 8.15, згідно з яким вантаж має бути належним чином закріплений засобами кріплення (ременями, ланцями, розтяжками, тросами, розпірними перекладинами, якірними рейками (балками), сітками тощо) відповідно до національних стандартів щодо правил безпечного закріплення вантажів і засобів кріплення; кількість засобів кріплення вантажу має бути достатньою для здійснення його безпечного перевезення.

Згідно зі змінами час прибуття автомобіля для завантаження встановлюється у пункті вантаження з моменту проставляння у товарно-транспортній накладній відмітки про фактичний час прибуття автомобіля для завантаження (раніше — з моменту, коли водій подав подорожній лист в пункті вантаження).

Відтепер перевезення продукції хімічної промисловості, що належить до небезпечних вантажів у частині, не передбаченій главою 24 «Правила перевезень продукції хімічної промисловості», здійснюється відповідно до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» та Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом МВС від 26.07.2004 № 822 (раніше згадувалися лише Правила перевезень небезпечних вантажів автомобільним транспортом в Україні).

Перевезення великовагових і великогабаритних вантажів автомобільними транспортними засобами здійснюється з особливостями, встановленими Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 (раніше зазначалося, що особливості перевезень цієї категорії вантажів розглядаються в окремих Інструкціях і Правилах перевезень великовагових і великогабаритних вантажів в Україні).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 25.12.2013 за № 2197/24729, набрав чинності 14.01.2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44752

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77432

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78645

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113292

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді