Протипожежний режим на підприємстві в осінньо-зимовий період
Внаслідок порушення правил безпеки в експлуатації пічного й газового опалення цього року було зафіксовано вже 2 627 пожеж. Таку кількість зафіксувала Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Внаслідок пожеж загинули 124 людини, ще 97 осіб отримали ушкодження.
Найбільше випадків зафіксовано на Київщині, Вінниччині та Черкащині.
У ДСНС назвали основні причини виникнення пожеж, пов'язаних з газовими та пічними приладами. Це:
- несправність;
- залишення без нагляду;
- розпалювання легкозаймистими речовинами;
- забиті сажею димоходи.
У ДСНС нагадали, що українці можуть звернутися до служби, щоб рятувальники провели огляд приміщень та визначили відповідність вимогам пожежної безпеки.
Джерело: ДСНС
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Що відноситься до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
Дізнайтеся для чого створюють комісію з питань надзвичайних ситуацій, які документи розробити для її функціонування та як спланувати роботу комісії.
Скачайте та адаптуйте до умов вашого підприємства інструкцію про заходи пожежної безпеки на полігоні твердих побутових відходів
Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.