Протипожежний режим на підприємстві в осінньо-зимовий період
Внаслідок порушення правил безпеки в експлуатації пічного й газового опалення цього року було зафіксовано вже 2 627 пожеж. Таку кількість зафіксувала Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Внаслідок пожеж загинули 124 людини, ще 97 осіб отримали ушкодження.
Найбільше випадків зафіксовано на Київщині, Вінниччині та Черкащині.
У ДСНС назвали основні причини виникнення пожеж, пов'язаних з газовими та пічними приладами. Це:
- несправність;
- залишення без нагляду;
- розпалювання легкозаймистими речовинами;
- забиті сажею димоходи.
У ДСНС нагадали, що українці можуть звернутися до служби, щоб рятувальники провели огляд приміщень та визначили відповідність вимогам пожежної безпеки.
Джерело: ДСНС
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?