З якими хворобами можна оформити непрацездатність дистанційно

На час воєнного стану діятимуть норми, що застосовували під час пандемії

  image31

Лікарняні: як надавати виплати

Кабінет Міністрів повідомив, що під час воєнного стану українці мають змогу дистанційно відкривати листок непрацездатності.

Відповідний механізм застосовували під час пандемії коронавірусу. 

Згідно з поясненням Кабміну, лікар має можливість сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність без особистого прийому пацієнта — на підставі віддаленого зв’язку і вказаних симптомів.

Такий спосіб оформлення лікарняних можуть застосовувати, якщо термін непрацездатності не перевищує 5 днів. Якщо ж потрібно буде продовжити час непрацездатності, працівник має з’явитися на прийом особисто.

Оформити листок непрацездатності за такою спрощеною процедурою можуть громадяни з симптомами грипу, ГРВІ або СOVID-19.

Ці правила діятимуть впродовж усього періоду воєнного стану та ще протягом трьох місяців після його припинення.

Зауважимо: електронний рецепт також можна виписати дистанційно. 

Джерело: Кабінет Міністрів України

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1478

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59212

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40936