Споживачам імпортованої електроенергїі гарантують низку пільг
Як підвищити енергоефективність підприємства
Кабмін затвердив Положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах правового режиму воєнного стану в Україні. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі постійний представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Документ передбачає зменшити невідповідність (недостатність) генеруючих потужностей, щоб забезпечити операційну безпеку об’єднаної енергосистеми країни, за рахунок імпорту електроенергії з країн Євросоюзу.
Оскільки Україна перебуває в стані війни й потерпає від масованих обстрілів, актуальним для бізнесу лишається саме імпорт електроенергії з ЄС.
До компаній, які отримують імпортовану електричну енергію, не застосовуватимуть:
- графіки обмеження її споживання;
- погодинне відключення електроенергії;
- обмеження споживання електричної потужності та аварійного відключення.
Умова — такі споживачі не перевищуватимуть визначених обсягів споживання електроенергії.
Джерело: телеграм-канал представника КМУ у Верховній Раді Тараса Мельничука
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.