У грудні почнуть діяти нові правила маркування засобів для миття

Обмеження стосуватимуться вмісту сполук фосфору

image33

Як забезпечити мийними засобами працівників підприємства

Із 31.12.2023 року на ринок України мають надходити виключно мийні засоби, які відповідають новим вимогам. А саме — з показниками складників фосфору, зазначеними в Технічному регламенті мийних засобів, затвердженому постановою КМУ від 20.08.2008 року № 717 (далі — Технічний регламент).

Обмеження щодо вмісту фосфатів та інших фосфорних сполук у мийних засобах встановлює пункт 10 Технічного регламенту.

Мийний засіб — це будь-яка речовина або препарат, що містять мило та/або інші поверхнево-активні речовини, призначені для прання або очищення та використання в побуті й промисловості, у формі рідини, порошку, пасти, бруска, плитки, таблетки тощо (п. 3 Технічного регламенту).

Вимоги Технічного регламенту поширюються на:

  • мийні засоби, призначені для прання або очищення та введені в обіг на території України для потреб споживача (користувача);
  • мийні засоби, призначені для замочування, полоскання, підкрохмалювання, апретування, пом’якшування або вибілювання виробів з тканин;
  • мийні засоби, призначені для очищення поверхонь, матеріалів, виробів, механізмів, механічних пристроїв, транспортних засобів та допоміжного обладнання, інструментарію, апаратури тощо;
  • інші мийні засоби, призначені для використання під час прання та очищення.

Вимоги до маркування мийних засобів визначає пункт 11 Технічного регламенту.

На зовнішню поверхню пакування чи етикетку слід наносити напис українською мовою, чіткими літерами, що не змиваються протягом строку придатності мийного засобу, зокрема:

  • найменування та інформація про призначення;
  • інформація про склад;
  • інструкції із застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень;
  • дати виготовлення та строк придатності;
  • умови зберігання — за потреби.

Виробники мийних засобів повинні проводити процедуру оцінки відповідності асортиментного (модельного) ряду мийних засобів або поверхнево-активних речовин вимогам Технічного регламенту:

  • кожні два роки;
  • у разі зміни виробничого процесу та/або сировини для виготовлення мийних засобів (п. 18 Технічного регламенту).

За результатами оцінки відповідності виробник складає Декларацію про відповідність мийного засобу вимогам Технічного регламенту за формою додатка 3 до Технічного регламенту.

Знак відповідності технічним регламентам виробник наносить у встановленому порядку:

  • на зовнішню поверхню паковання чи етикетку;
  • на супровідні документи — якщо мийний засіб постачається нерозфасованим.

Форма та опис знаку відповідності затверджені постановою КМУ «Про затвердження форми, опису знаку відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» від 30.12.2015 № 1184.

Джерело: Держпродспоживслужба

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді