Щодо встановлення факту нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом: судова практика

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 18.02.2014 № 22-ц/774/1398/14

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 18.02.2014 № 22-ц/774/1398/14

 Апеляційний суд, на противагу суду попередньої інстанції, задовольнив позовні вимоги потерпілого працівника, зокрема, про встановлення факту нещасного випадку під час виконання ним трудових обов’язків таким, що пов’язаний з виробництвом.

Як було з’ясовано судом, тілесні ушкодження потерпілий отримав під час дорожньо-транспортної пригоди (яка сталася у робочий час), перебуваючи у службовому автомобілі та прямуючи у виробничих справах для виконання покладених на нього функціональних обов’язків.

А відповідно до пункту 14 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1112, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків, зокрема, у період прямування працівника до об’єкта (між об’єктами) обслуговування за затвердженими маршрутами або до будь-якого об’єкта за дорученням роботодавця.

При цьому висновки комісії з розслідування нещасного випадку та висновки суду попередньої інстанції щодо відмови у задоволенні вимог працівника з підстав направлення лікарнею екстреного повідомлення за формою, яка на час нещасного випадку не існувала, аж ніяк не спростовують факт отримання позивачем травми під час ДТП.

Посилання ж роботодавця на табель робочого часу як на доказ перебування потерпілого працівника на робочому місці у період розслідування також не спростовують доводи працівника про перебування його на амбулаторному та стаціонарному лікуванні. Адже цей факт підтверджується повідомленнями головного лікаря медичного закладу, карткою стаціонарного хворого та копією листка непрацездатності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді