Щодо встановлення факту нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом: судова практика

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 18.02.2014 № 22-ц/774/1398/14

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 18.02.2014 № 22-ц/774/1398/14

 Апеляційний суд, на противагу суду попередньої інстанції, задовольнив позовні вимоги потерпілого працівника, зокрема, про встановлення факту нещасного випадку під час виконання ним трудових обов’язків таким, що пов’язаний з виробництвом.

Як було з’ясовано судом, тілесні ушкодження потерпілий отримав під час дорожньо-транспортної пригоди (яка сталася у робочий час), перебуваючи у службовому автомобілі та прямуючи у виробничих справах для виконання покладених на нього функціональних обов’язків.

А відповідно до пункту 14 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1112, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків, зокрема, у період прямування працівника до об’єкта (між об’єктами) обслуговування за затвердженими маршрутами або до будь-якого об’єкта за дорученням роботодавця.

При цьому висновки комісії з розслідування нещасного випадку та висновки суду попередньої інстанції щодо відмови у задоволенні вимог працівника з підстав направлення лікарнею екстреного повідомлення за формою, яка на час нещасного випадку не існувала, аж ніяк не спростовують факт отримання позивачем травми під час ДТП.

Посилання ж роботодавця на табель робочого часу як на доказ перебування потерпілого працівника на робочому місці у період розслідування також не спростовують доводи працівника про перебування його на амбулаторному та стаціонарному лікуванні. Адже цей факт підтверджується повідомленнями головного лікаря медичного закладу, карткою стаціонарного хворого та копією листка непрацездатності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21314

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14360

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді