Сплата заборгованості потерпілим на виробництві у разі ліквідації роботодавця та відсутності його правонаступника: судова практика

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14.

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14

 Заборгованість із відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівнику внаслідок нещасного випадку на виробництві, виплачується роботодавцями, а в разі їх ліквідації без створення правонаступника — Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд).

Про це нагадав апеляційний суд, керуючись пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Зокрема, згідно з цією нормою вся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності Законом № 1105 (до 01.04.2001) підприємства не відшкодували матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я, виплачується цими підприємствами, а в разі їх ліквідації без правонаступника — Фондом.

Тобто обов’язок Фонду відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей відповідну матеріальну шкоду не залежить від того, чи сплачували цьому Фонду страхові платежі підприємства, що ліквідувалися та на яких було ушкоджено здоров’я потерпілого.

При цьому апеляційний суд указав на те, що зазначені вище положення Закону № 1105 передбачають лише виплату Фондом невідшкодованої матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я. А обов’язку в частині виплати моральної шкоди на Фонд Законом № 1105 не покладено.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21314

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді