Сплата заборгованості потерпілим на виробництві у разі ліквідації роботодавця та відсутності його правонаступника: судова практика

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14.

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14

 Заборгованість із відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівнику внаслідок нещасного випадку на виробництві, виплачується роботодавцями, а в разі їх ліквідації без створення правонаступника — Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд).

Про це нагадав апеляційний суд, керуючись пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Зокрема, згідно з цією нормою вся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності Законом № 1105 (до 01.04.2001) підприємства не відшкодували матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я, виплачується цими підприємствами, а в разі їх ліквідації без правонаступника — Фондом.

Тобто обов’язок Фонду відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей відповідну матеріальну шкоду не залежить від того, чи сплачували цьому Фонду страхові платежі підприємства, що ліквідувалися та на яких було ушкоджено здоров’я потерпілого.

При цьому апеляційний суд указав на те, що зазначені вище положення Закону № 1105 передбачають лише виплату Фондом невідшкодованої матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я. А обов’язку в частині виплати моральної шкоди на Фонд Законом № 1105 не покладено.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
11

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10538

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді