Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14
Заборгованість із відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівнику внаслідок нещасного випадку на виробництві, виплачується роботодавцями, а в разі їх ліквідації без створення правонаступника — Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд).
Про це нагадав апеляційний суд, керуючись пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Зокрема, згідно з цією нормою вся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності Законом № 1105 (до 01.04.2001) підприємства не відшкодували матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я, виплачується цими підприємствами, а в разі їх ліквідації без правонаступника — Фондом.
Тобто обов’язок Фонду відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей відповідну матеріальну шкоду не залежить від того, чи сплачували цьому Фонду страхові платежі підприємства, що ліквідувалися та на яких було ушкоджено здоров’я потерпілого.
При цьому апеляційний суд указав на те, що зазначені вище положення Закону № 1105 передбачають лише виплату Фондом невідшкодованої матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я. А обов’язку в частині виплати моральної шкоди на Фонд Законом № 1105 не покладено.