Сплата заборгованості потерпілим на виробництві у разі ліквідації роботодавця та відсутності його правонаступника: судова практика

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14.

Рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 04.03.2014 № 22-ц/774/1018/14

 Заборгованість із відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівнику внаслідок нещасного випадку на виробництві, виплачується роботодавцями, а в разі їх ліквідації без створення правонаступника — Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд).

Про це нагадав апеляційний суд, керуючись пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Зокрема, згідно з цією нормою вся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності Законом № 1105 (до 01.04.2001) підприємства не відшкодували матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я, виплачується цими підприємствами, а в разі їх ліквідації без правонаступника — Фондом.

Тобто обов’язок Фонду відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей відповідну матеріальну шкоду не залежить від того, чи сплачували цьому Фонду страхові платежі підприємства, що ліквідувалися та на яких було ушкоджено здоров’я потерпілого.

При цьому апеляційний суд указав на те, що зазначені вище положення Закону № 1105 передбачають лише виплату Фондом невідшкодованої матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я. А обов’язку в частині виплати моральної шкоди на Фонд Законом № 1105 не покладено.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73009

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
110728

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
67873

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
45

Обов’язкові журнали з охорони праці на підприємстві

Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті
96161

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді