Паспорти безпеки для об’єктів критичної інфраструктури: Кабмін затвердив Порядок

Дізнайтеся про зміст та функції документа

image56

Як провести ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

Кабмін постановою від 04.08.2023 № 818 затвердив Порядок розроблення та погодження паспортів безпеки на об’єкти критичної інфраструктури (далі — ОКІ). Мета — забезпечити захист від можливих загроз та запобігати їх виникненню.

Паспорт безпеки на ОКІ є одним із ключових документів у сфері захисту критичної інфраструктури. Відповідно до нього визначаються заходи, яких слід вживати, якщо є загроза наданню життєво важливих послуг.

Документ сприятиме безперервному функціонуванню критичної інфраструктури, об’єкти якої забезпечують роботу найважливіших сфер життя нашого суспільства, стійкості їх роботи, усуненню реальних чи потенційних загроз.

Паспорти безпеки для об’єктів критичної інфраструктури: Кабмін затвердив Порядок Як організувати роботи на об’єктах підвищеної небезпеки під час воєнного стану 

Паспорт безпеки містить:

  • загальну характеристику об’єкта критичної інфраструктури;
  • плани захисту;
  • акти оцінки стану захищеності об’єкта критичної інфраструктури (за наявності).

Нагадаємо, під час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури є Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України (Держспецзв’язку). Вона координує діяльність суб’єктів національної системи захисту, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури.

Держспецзв’язку також є держателем та адміністратором Реєстру об’єктів критичної інфраструктури. Реєстр дозволяє узгодити дії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури, запровадити обмін інформацією між суб’єктами захисту, створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей, здійснити оцінку стану захищеності ОКІ, забезпечити паспортизацію та захист обʼєктів.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174603

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21155

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді