Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 22.01.2014 № 49 затвердило Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 22.01.2014 № 49 затвердило Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг.

Ці Правила встановлюють вимоги безпеки до будови обладнання підвісних канатних доріг для перевезення пасажирів та поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, що займаються виготовленням, монтажем, демонтажем, налагодженням, експлуатацією, ремонтом, технічним обслуговуванням, модернізацією обладнання канатних доріг.

Дія цих Правил не поширюється на буксирні канатні дороги, підземні підвісні канатні дороги, фунікулери, вантажні підвісні канатні дороги.

Вимоги Правил у частині вимог до будови і виготовлення поширюються на обладнання канатних доріг, виготовлене після введення в дію цих Правил, а в частині вимог до монтажу (демонтажу), налагодження, експлуатації, ремонту, модернізації обладнання канатних доріг і до виготовлення складових частин канатних доріг для цих цілей поширюються також і на ті, що перебувають в експлуатації.

До Правил увійшли пять розділів:

І. Загальні положення

II. Вимоги безпеки до будови обладнання

III. Вимоги до виготовлення, монтажу, демонтажу, налагодження, ремонту і модернізації

IV. Вимоги до канатних доріг, їх складових частин закордонного виробництва

V. Вимоги до експлуатації

А також 27 додатків, що містять таблиці, малюнки, журнали з формами, акти.

Вважаються такими, що не застосовуються на території України Правила устройства и безопасной эксплуатации пассажирских подвесных канатных дорог (ППКД), затверджені Держгіртехнаглядом СРСР 28.05.1974.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 10.02.2014 за № 264/25041. Набрав чинності 11.03.2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38087

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15329

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді