Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 22.01.2014 № 49 затвердило Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наказом від 22.01.2014 № 49 затвердило Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг.

Ці Правила встановлюють вимоги безпеки до будови обладнання підвісних канатних доріг для перевезення пасажирів та поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, що займаються виготовленням, монтажем, демонтажем, налагодженням, експлуатацією, ремонтом, технічним обслуговуванням, модернізацією обладнання канатних доріг.

Дія цих Правил не поширюється на буксирні канатні дороги, підземні підвісні канатні дороги, фунікулери, вантажні підвісні канатні дороги.

Вимоги Правил у частині вимог до будови і виготовлення поширюються на обладнання канатних доріг, виготовлене після введення в дію цих Правил, а в частині вимог до монтажу (демонтажу), налагодження, експлуатації, ремонту, модернізації обладнання канатних доріг і до виготовлення складових частин канатних доріг для цих цілей поширюються також і на ті, що перебувають в експлуатації.

До Правил увійшли пять розділів:

І. Загальні положення

II. Вимоги безпеки до будови обладнання

III. Вимоги до виготовлення, монтажу, демонтажу, налагодження, ремонту і модернізації

IV. Вимоги до канатних доріг, їх складових частин закордонного виробництва

V. Вимоги до експлуатації

А також 27 додатків, що містять таблиці, малюнки, журнали з формами, акти.

Вважаються такими, що не застосовуються на території України Правила устройства и безопасной эксплуатации пассажирских подвесных канатных дорог (ППКД), затверджені Держгіртехнаглядом СРСР 28.05.1974.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 10.02.2014 за № 264/25041. Набрав чинності 11.03.2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
8

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10536

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді