Внесено зміни до законів України «Про охорону праці» та «Про об’єкти підвищеної небезпеки»

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII, яким внесла зміни до низки законодавчих актів України.

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII, яким внесла зміни до низки законодавчих актів України.

Зокрема, у Законі України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III:

  • із повноважень Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, Київської та Севастопольської міських рад та інших рад у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки вилучено «надання відповідно до законодавства дозволів на спорудження і/або реконструкцію об’єктів підвищеної небезпеки» (ст. 7);
  • будівництво (реконструкція) об’єктів підвищеної небезпеки здійснюється суб’єктами господарювання відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст. 12);
  • вилучено статтю 13 «Порядок надання дозволу на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки».

У Законі України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, зокрема, частину третю статті 21 «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об’єктів і засобів виробництва» доповнено реченням такого змісту: «Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці».

Зміни набрали чинності 26.04.2014.

У змінах йдеться про видачу відповідного сертифіката та декларацію про готовність до експлуатації. Що це за документи, за наявності яких дозвіл від органів Держгірпромнагляду не вимагається? Відповіді на ці та інші запитання — у статті «Сертифікація і декларування: останні зміни до Закону України «Про охорону праці» журналу  «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014.

Замовити журнал: 

0 (44) 586-56-06

peredplata@Експертус.com.ua

pro-op.com.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
2692

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
116117

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8943

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді