Внесено зміни до законів України «Про охорону праці» та «Про об’єкти підвищеної небезпеки»

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII, яким внесла зміни до низки законодавчих актів України.

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII, яким внесла зміни до низки законодавчих актів України.

Зокрема, у Законі України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» від 18.01.2001 № 2245-III:

  • із повноважень Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, Київської та Севастопольської міських рад та інших рад у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки вилучено «надання відповідно до законодавства дозволів на спорудження і/або реконструкцію об’єктів підвищеної небезпеки» (ст. 7);
  • будівництво (реконструкція) об’єктів підвищеної небезпеки здійснюється суб’єктами господарювання відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст. 12);
  • вилучено статтю 13 «Порядок надання дозволу на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки».

У Законі України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, зокрема, частину третю статті 21 «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об’єктів і засобів виробництва» доповнено реченням такого змісту: «Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці».

Зміни набрали чинності 26.04.2014.

У змінах йдеться про видачу відповідного сертифіката та декларацію про готовність до експлуатації. Що це за документи, за наявності яких дозвіл від органів Держгірпромнагляду не вимагається? Відповіді на ці та інші запитання — у статті «Сертифікація і декларування: останні зміни до Закону України «Про охорону праці» журналу  «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014.

Замовити журнал: 

0 (44) 586-56-06

peredplata@Експертус.com.ua

pro-op.com.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді