Санепідемекспертиза стане непотрібною: кого стосуватимуться зміни?

Реформа є частиною зближення із законодавством ЄС

image59

Як маркувати нехарчову продукцію знаком відповідності

Із 1 жовтня 2023 року наберуть чинності окремі положення Закону України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 № 2573-IX. Вони скасують необхідність отримувати Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи виробникам та імпортерам нехарчової продукції.

Необхідність скасувати цей Висновок обумовлена, зокрема, тим, що в країнах — членах Євросоюзу вимоги до нехарчової продукції встановлюють окремі регламенти, які регулюють вимоги до побутової техніки, мийних засобів, косметичних виробів, тощо. Україна в рамках євроінтеграції вже прийняла понад 100 технічних регламентів, розроблених на основі директив ЄС, і значну частину гармонізованих європейських стандартів, які встановлюють вимоги до тієї чи тієї нехарчової продукції.

arrow-g10206e1f0_640.png Більше про охорону праці під час воєнного стану 

Попри це виробники нехарчової продукції, крім необхідності підтверджувати відповідність продукції вимогам техрегламентів, повинні отримувати Висновок санепідемекспертизи. Таку вимогу містить Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII. Із 1 жовтня 2023 року цю норму скасовує Закон № 2573-IX.

Скасування необхідності отримувати Висновок відповідає курсу України на інтеграцію до ЄС і спростить умови ведення бізнесу в країні.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23581

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36682

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10433

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32571

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163432

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді