Санепідемекспертиза стане непотрібною: кого стосуватимуться зміни?

Реформа є частиною зближення із законодавством ЄС

image43

Як маркувати нехарчову продукцію знаком відповідності

Із 1 жовтня 2023 року наберуть чинності окремі положення Закону України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 № 2573-IX. Вони скасують необхідність отримувати Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи виробникам та імпортерам нехарчової продукції.

Необхідність скасувати цей Висновок обумовлена, зокрема, тим, що в країнах — членах Євросоюзу вимоги до нехарчової продукції встановлюють окремі регламенти, які регулюють вимоги до побутової техніки, мийних засобів, косметичних виробів, тощо. Україна в рамках євроінтеграції вже прийняла понад 100 технічних регламентів, розроблених на основі директив ЄС, і значну частину гармонізованих європейських стандартів, які встановлюють вимоги до тієї чи тієї нехарчової продукції.

arrow-g10206e1f0_640.png Більше про охорону праці під час воєнного стану 

Попри це виробники нехарчової продукції, крім необхідності підтверджувати відповідність продукції вимогам техрегламентів, повинні отримувати Висновок санепідемекспертизи. Таку вимогу містить Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII. Із 1 жовтня 2023 року цю норму скасовує Закон № 2573-IX.

Скасування необхідності отримувати Висновок відповідає курсу України на інтеграцію до ЄС і спростить умови ведення бізнесу в країні.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14314

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
617

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4835

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді