Рада хоче подовжити відпустки для військових

Законопроєкт підтримали у першому читанні

image82

Які категорії громадян не підлягають мобілізації

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону № 9342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану».

Документ подали до Верховної Ради 29 травня. Перед голосуванням його визначили як невідкладний, а при ухваленні документу у першому читанні визначили скорочений строк підготовки.

Рада хоче подовжити відпустки для військових Більше про охорону праці під час воєнного стану

Законопроєкт пропонує збільшити тривалість відпусток для військовослужбовців на час воєнного стану. Так, планується, що тривалість щорічної відпустки становитиме 30 календарних днів, а максимальна тривалість відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин становитиме 10 календарних днів. При цьому щорічну відпустку можна ділити на частини, а час на проїзд в межах України до місця проведення відпустки при цьому не враховуватиметься (втім, він не має перевищувати дві доби в одну сторону).

Проєкт закону передбачає також, що для надання відпустки необхідно, щоб одночасно були відсутні менш ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Водночас документ передбачає підвищення виплат для курсантів, строковиків та тимчасово непридатних військових. Відтак, строковикам та тим, хто отримав травму під час бойових дій, хочуть визначити додаткову винагороду у 6 000 грн, а курсантам — 2 350 грн.

Джерело: Верховна Рада України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21067

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44567

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8480

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1454

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді