Документація з питань охорони праці, передбачена СУОП

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Дієвість системи управління охороною праці (СУОП) кожного підприємства забезпечується наявністю належним чином оформленої документації з охорони праці (положень, методик, правил, реєстрів тощо), яку розробляють відповідно до нормативно-правових актів, а для ефективності — з урахуванням ДСТУ OHSAS 18001:2010 (OHSAS 18001:2007, IDT) «Системи управління безпекою та гігієною праці. Вимоги».

Дієвість системи управління охороною праці (СУОП) кожного підприємства забезпечується наявністю належним чином оформленої документації з охорони праці (положень, методик, правил, реєстрів тощо), яку розробляють відповідно до нормативно-правових актів, а для ефективності — з урахуванням ДСТУ OHSAS 18001:2010 (OHSAS 18001:2007, IDT) «Системи управління безпекою та гігієною праці. Вимоги».

ДСТУ OHSAS 18001:2010 не встановлює конкретних форм документів, але регламентує їх розроблення з урахуванням особливостей конкретного підприємства. Крім того, згідно із цим стандартом до СУОП підприємства може бути включено документацію з електробезпеки, пожежної безпеки, екології та інших напрямів, що є складовими безпеки праці на підприємстві.

Залежно від структури підприємства та розробленої на підприємстві СУОП працівниками, відповідальними за ведення та оформлення документації з охорони праці, можуть бути спеціалісти служби охорони праці (інженери з охорони праці), безпосередні керівники робіт, головні механіки, головні енергетики, працівники бухгалтерської та кадрової служб.

З метою створення єдиної системи ведення документації з охорони праці на підприємстві установлюють єдині форми документів, які мають відповідати нормативно-правовим актам та закріплені у СУОП.

Усі документи ведуться акуратно, розбірливо та обов’язково ручкою (олівцем не дозволяється) із заповненням усіх обов’язкових граф. Під час оформлення документів особливу увагу приділяють достовірності даних, повноті інформації, уніфікації словосполучень і термінів.

Згідно з СУОП документація з охорони праці ведеться відповідальними працівниками та у встановлені строки передається для виконання та контролю відповідним службам, а також вищим організаціям (за їх наявності). Строки та періодичність заповнення і передання відповідальними особами документації з охорони праці на підприємстві галузі будівництва наведено у додатку 13 до ОСТ 65.08-83, який можна використати на підприємстві.

У журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014 читайте статтю «Документація з питань охорони праці, передбачена СУОП» з примірним переліком документації з охорони праці (на прикладі підприємства будівельної галузі, передбачений СУОП, розроблений з урахуванням ДСТУ OHSAS 18001:2010):

  • щодо створення безпечних і нешкідливих  умов праці на підприємстві
  • щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці на будівельному майданчику
  • щодо організації навчання і перевірки знань  з питань охорони праці
  • з обліку та огляду стану безпечної експлуатації машин,  механізмів, технологічного обладнання та пристроїв
  • щодо ідентифікації небезпек і оцінки ризиків
  • щодо виникнення можливих аварійних ситуацій  і реагування на них
  • за дотриманням вимог охорони праці
  • з розслідування та обліку  нещасних випадків на виробництві

У наступних номерах журналу читайте статті, в яких буде розкрито важливі складові СУОП, розроблені з урахуванням ДСТУ OHSAS 18001:2010.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
960

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді