Пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 працівників загальних професій

Право на пенсію за віком на пільгових умовах визначається за Списками № 1 і № 2. Окремі розділи цих Списків мають певні особливості.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими та із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Кожен розділ Списку, в якому перелічені професії, види робіт, відповідає певному виду виробництва.

Правом на відповідну пільгову пенсію користуються працівники професій, передбачених цими розділами, зайняті на металургійних, машинобудівних підприємствах, залізничному транспорті, підприємствах сільського господарства, у комунальних господарствах тощо.

Право на пільгову пенсію має підтверджуватися за результатами атестації робочих місць за умовами праці, що проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41.

Дізнайтеся зі статті журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 06/2014 про визначення права на пільгову пенсію за Списком № 1:

  • водолазів;
  • чистильників металу, відливок, виробів і деталей з металу;
  • працівників, зайнятих зварювальними роботами;
  • паяльщиків і лудильників;
  • травильників;
  • працівників, зайнятих на роботах з мікроорганізмами 1 групи;
  • деяких категорій робітників.

У наступному номері (№ 07/2014) Довідника читайте про пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді