«Зміна істотних умов праці» чи «переміщення»: умови та порядок застосування
Держпраці пояснила, як під час воєнного стану змінилися правила попередження працівників про зміну істотних умов праці.
Більше про те, як організувати роботу працівників під час воєнного стану
Зміною істотних умов праці може бути, зокрема, зміна систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміна розрядів і найменування посад тощо. Ст. 32 Кодексу законів про працю України передбачає, що про зміну істотних умов працівника слід повідомити щонайменше за два місяці. Проте на період дії воєнного стану ця норма не застосовується.
Як відбувається тимчасове переведення працівника на іншу роботу у разі аварії
Тож роботодавець може повідомити працівників безпосередньо після відповідного рішення про зміну умов праці або в інший час. Головна умова, якої необхідно дотримуватися — повідомлення має відбутися не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.
Джерело: Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці
Медогляди водіїв транспортних засобів
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.