Держгірпромнагляд України у листі від 04.02.2014 № 939/0/6.2-16/6/14 надав роз’яснення щодо розроблення ПЛАС.
Держгірпромнагляд України у листі від 04.02.2014 № 939/0/6.2-16/6/14 надав роз’яснення щодо розроблення ПЛАС.
Наказом Міністерства юстиції України від 13.11.2012 № 1672/5 «Про скасування рішення про державну реєстрацію наказу Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 17 червня 1999 року № 112 «Про затвердження Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій».
Розроблення ПЛАС для потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки передбачено вимогами нормативно-правових актів з охорони праці, які входять до Покажчика нормативно-правових актів з питань охорони праці.
Згідно з вимогами ст. 11 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» ПЛАС погоджує відповідний територіальний орган спеціально уповноваженого органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Проведення експертизи аналітичної частини ПЛАС, погодження ПЛАС з територіальним управлінням Держгірпронагляду, Державної санітарно-епідеміологічної служби та органами місцевого самоврядування законодавством не передбачено.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.