Щодо розроблення планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій (ПЛАС)

Держгірпромнагляд України у листі від 04.02.2014 № 939/0/6.2-16/6/14 надав роз’яснення щодо розроблення ПЛАС.

Держгірпромнагляд України у листі від 04.02.2014 №  939/0/6.2-16/6/14 надав роз’яснення щодо розроблення ПЛАС.

Наказом Міністерства юстиції України від 13.11.2012 № 1672/5 «Про скасування рішення про державну реєстрацію наказу Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 17 червня 1999 року № 112 «Про затвердження Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій».

Розроблення ПЛАС для потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки передбачено вимогами нормативно-правових актів з охорони праці, які входять до Покажчика нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Згідно з вимогами ст. 11 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» ПЛАС погоджує відповідний територіальний орган спеціально уповноваженого органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Проведення експертизи аналітичної частини ПЛАС, погодження ПЛАС з територіальним управлінням Держгірпронагляду, Державної санітарно-епідеміологічної служби та органами місцевого самоврядування законодавством не передбачено.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
603

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96933

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді