Змінено Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві слуховими апаратами, зубопротезуванням

Робочі органи ВД ФССНВ України будуть відшкодовувати потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві вартість проїзду до місця надання послуг і назад.

Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.06.2014 № 2 внесено зміни до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками, затвердженого постановою правління Фонду від 30.11.2010 № 35.

Зокрема, розділ II «Фінансування витрат» Положення доповнено новим пунктом 2.3, згідно з яким потерпілому компенсуються витрати на проїзд до місця надання послуг і назад. Особі, яка супроводжує потерпілого, Фонд компенсує витрати на проїзд і житло згідно із законодавством про службові відрядження.

Так, робочі органи виконавчої дирекції Фонду компенсують витрати на проїзд до місця надання послуг і назад потерпілому та особі, яка його супроводжує, згідно з поданими документами, які підтверджують проїзд: проїзними документами, квитками та багажними квитанціями (для залізничного транспорту), квитками на проїзд та на перевезення багажу, довідками транспортного підприємства про вартість проїзду за відсутності квитків (для автобусів).

Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду в таких розмірах:

  • залізничним транспортом — за фактичними витратами, але не вище вартості проїзду в купейному вагоні, та на перевезення пасажирів денними швидкісними поїздами класу Інтерсіті+ (ІС+) не вище вартості квитка II класу;
  • автобусом — за фактичними витратами.

Якщо потерпілий або особа, яка його супроводжує, має право на безкоштовний проїзд відповідно до законодавства, відшкодування витрат за проїзд не проводиться.

Якщо потерпілий або особа, яка його супроводжує, має право на пільговий проїзд відповідно до законодавства, відшкодування витрат за проїзд проводиться з урахуванням пільг.

Постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, а відтепер також й сечоприймачами або аналогічними виробами за висновком ЛКК, забезпечують за висновком МСЕК (на підставі висновку ЛКК) інвалідів I та II груп (раніше — інваліди I групи із захворюваннями хребта та спинного мозку (спинальники)) внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Також викладено у новій редакції Перелік постільної та натільної білизни, постільних речей, якими забезпечуються потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (додаток 3 до Положення).

Постанова зареєстрована в Мін’юсті 08.07.2014 за № 783/25560, набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38134

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15345

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді