Змінено Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві

Спрощено механізм забезпечення потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням

 Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.06.2014 № 1 внесено зміни до Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду від 25.03.2008 № 23 (далі — Положення).

 Змінами, зокрема, встановлено, що забезпечення потерпілих апаратно-програмними комп’ютерними тифлокомплексами синтезу мови проводиться 1 раз на 5 років.

Спрощено механізм забезпечення потерпілого технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням. Так, якщо потерпілий за висновком МСЕК або ЛКК закладу охорони здоров’я не може користуватися засобами пересування та іншими технічними засобами реабілітації серійного виробництва, він може бути забезпечений засобом пересування та іншими технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням.

Положенням передбачено, що потерпілі можуть отримати, в разі потреби, від робочого органу виконавчої дирекції Фонду направлення на заміну протезного виробу за 1,5–2 місяці до закінчення строку його експлуатації. В окремих випадках за медичними показаннями можлива заміна протеза раніше встановленого строку за висновком ЛКК закладу охорони здоров’я. Згідно зі змінами до Положення — в інших випадках дострокова заміна протеза можлива за рішенням робочих органів виконавчої дирекції Фонду.

Постанова зареєстрована в Мін’юсті 08.07.2014 за № 781/25558, набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10544

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді